Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Aromi - pravá Itálie na Vinohradech!

Aromi - pravá Itálie na Vinohradech!
Foto: Aromi
Autor: Laskomat

18. červenec 2014 23:47

Restauraci Aromi najdete na Královských Vinohradech v Praze, kde je již od roku 2005. Patří mezi luxusní restaurace, která nabízí tradiční italskou kuchyni připravovanou z čerstvých surovin. I přes vysokou kvalitu jídla a příjemnou obsluhu je dostupná svými cenami širší veřejnosti. Ale určitě to není typ restaurace, kam bude člověk chodit každý týden :-)

Je třeba podotknout, že italská je opravdu až do morku kosti, protože ji samozřejmě zřídil a vede Ital. Tahle italská atmosféra člověka osloví (praští do uší) již po příchodu prostřednictvím typicky italské hudby a prostředí, které je směsí dobře promyšleného designu, který kombinuje domáckou atmosféru s moderními kousky (v podobě obrazů na stěnách) a baru, který je kusem ze dřeva a kovu. Je tam opravdu velmi příjemně a i když je člověk v luxusním prostředí, cítí se pořád dobře, což je ještě opřeno o přátelskou obsluhu, která ráda poradí a doporučí to pravé – právě jen pro vás. Důkazem kvality této restaurace je i ocenění BIB Gourman Michelin a mnoho dalších.

A teď konečně k jídlu :-) Jestliže jste usazeni v „hlavní hale“ restaurace, můžete se pokochat pohledem na stůl, který je obtěžkaný tradičními italskými produkty. Po takovém pohledu dostanete 100% hlad, který budete v této restauraci uspokojovat po troškách. Pokud budete očekávat, že se najíte dosyta z hlavního jídla, zapomeňte… V jejich meny najdete širokou nabídku čerstvých mořských plodů (které vám přinesou ukázat ještě živé na tácu – nic pro slabší povahy, jako jsem já :D), ale také těstoviny, saláty a maso jako např. jehněčí kýtu či kachní prsa. Do své nabídky však zařazují i speciality dle ročního období.

Samostatnou kapitolou jsou potom dezerty, musím říct, že cokoliv, co si z dezertů vyberete, nebude špatná volba. A z mé zkušenosti musím podotknout, že budete smutní, až sníte poslední sousto. Má dušička rozmazleného gurmána takřka vždy vnitřně pláče, protože si nemůže dát další kousek, jelikož by již praskla.

Tuto restauraci doporučuji na rande, kde budete chtít udělat dojem a zároveň mít dostatek intimního prostoru, abyste z protějšku „vytáhli“ všechny potřebné informace ve fázi poznávání :-)

Ale doporučuji i pro páry, když si budete chtít udělat „jen“ krásný večer, z kterého návštěvou v Aromi, učiníte něčím výjimečným. 

7 Fotografií
Aromi - pravá Itálie na Vinohradech! 1
Interiér
Specialita podniku
Interiér
Kuřácká část
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články