Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Super tipy na letní líčení od Markéty

Super tipy na letní líčení od Markéty
Foto: Markéta Grulichová
Autor: Markéta

19. červenec 2015 17:04

Krásný den všem krasotinkám z naší cool seznamky Laskomat.cz. Léto je v plném proudu a my ženy o sebe jistě nepřestáváme pečovat. Kvalitní makeup by měl být samozřejmostí i v těchto teplých dnech, přesto, že by se mohlo někdy zdát, že se nám musí zákonitě slít z obličeje. Záleží však na tom, co všechno použijeme za líčidla a jakého vzhledu vlastně chceme dosáhnout. V dnešním líčícím speciálu se tedy podíváme na tři looky, které by se daly uvažovat do letních dní, jak teplých, tak třeba i těch chladnějších. Stačí si vybrat, inspirovat se a hlavně se nebát protože letní dny jsou akorát na to se odvázat právě i v makeupu. ;-)

První líčení je klasický nude look, který neurazí, ale ve výsledku ani nenadchne. Pro ty z vás, které se nerady líčíte je tento look ideální. Lehce zvýrazněte oči – například dolní, nebo horní linku. Nedoporučuji používat černou tužku na waterline, protože to akorát zbytečně oko uzavře a výsledek v mnohých případech nepůsobí pěkně. Raději použijte na linku například černý stín. V případě horní linky buď také černý stín, díky němuž nebude linka působit tak tvrdým dojmem, nebo můžete použít i tekuté oční linky. Jestliže nechcete mít oči orámované černou barvou, lze použít i hnědou, či šedou tužku na oči. Na řasy aplikujte řasenku, kterou lze samozřejmě zvýraznit jak řasy na horním víčku i na dolním víčku. Pro ještě více nenápadný vzhled lze řasenku aplikovat pouze na řasy horní. Celkový makeup dolaďte buď nějakým lehkým make-upem – ideální pro tento look je makeup od L’Oréal – Nude Magique Eau de Teint, o kterém jsme vám zde již psali recenzi. Na druhou stranu není tento makeup příliš krycí, tedy pokud byste chtěly zakrýt nějaké nedokonalosti pleti, tak volte určitě makeup jiný, nebo použijte korektor. V létě nezapomínejte na tvářenku, nebo bronzer, díky nimž dostane tvář pěkné rysy a zdravý vzhled. Rtěnku zvolte v lehkém tělovém tónu, nebo můžete sáhnout po nějaké výraznější variantě, o které se zmíníme v popisu druhého looku.

Co jsem použila za produkty? Makeup jsem zvolila od Astoru – Skin Match Fusion Makeup v odstínu 103 Porcelain, tvářenku od Dermacolu – Duo č.2, rtům jsem dala lehký růžový nádech díky rtěnce od Rimmelu Kate v odstínu 07. Linky jsem nalíčila pomocí stínu na oči z palety Sleek Storm. Řasenku jsem použila od Reginy a výsledek byl hotov.

Druhý look se nese v dominanci výrazných rtů. Myslím, že léto je ideální čas pro to se naučit nosit výrazné rty. Nejenže jsou výrazné rty sexy, ale pokud jsou fakt pěkně a precizně nalíčené, tak mnohdy není potřeba líčit nic jiného. Další věcí je fakt, že tím přilákáte spoustu pozornosti v našich šedých českých ulicích. Proč si někdy nezahrát na rebelku? Ať zvolíte odstíny růžové, oranžové, nebo klasické červené až rudé, nikdy nešlápnete vedle. V létě je prostě ideální experimentovat, tak proč se toho bát? V našem looku bylo použito výrazné tekuté rtěnky od Bourjois – Red Velvet Rouge Edition – v odstínu Hot Pepper, která zasychá do matného finiše a na rtech opravdu drží, ať pijete, nebo jíte. Makeup zvolte klasicky buď nějaký lehký, nebo v případě potřeby vyššího krytí sáhněte po hutnějším, ale jistě je lepší jej použít v tenké vrstvě a v případě nutnosti nedostatky zakrýt lokálně korektorem. Samozřejmostí je tvářenka, nebo již zmiňovaný bronzer, který dodá pleti svěží opálený look.

Co jsem použila za produkty? Vesměs jsem u produktů nic moc neměnila. Oči jsem nezvýrazňovala černými linkami, ale zůstala jsem pouze u řasenky. Rty jsem vymalovala konturovací tužkou od Essence v odstínu 14 Femme Fatale a následně jsem je doladila již zmíněnou rtěnkou od Bourjois.

Třetí look je pro ty z vás, které se už vůbec nebojí experimentovat a hlavně se nebojí výrazných barev na očích. Tento look se skvěle hodí na nějakou letní párty, ale jistě by se dal použít i pro denní nošení. Že ne? Věřím tomu, že by se mezi vámi našla nějaká odvážná, která by se nebála pobouřit nudné davy těmito krásnými odstíny. Barevný look jsem zvolila v matných odstínech, který mě opravdu velmi baví a připadá mi zajímavější, než třpytivé odstíny či stíny se shimmerem.

Jak jsem postupovala? Na pohyblivá víčka jsem jako podklad použila bílou tužku od NYX v odstínu 604 Milk Lait, aby byly stíny ještě zářivější a pěkně vynikly. Následně jsem zvolila paletu od Sleeku – Ultra Mattes V1 – začala jsem od vnitřního koutku, kam jsem aplikovala žlutý odstín, následně na střed víčka odstín modrý a na vnější část oka jsem zvolila stín černý, který jsem si vypůjčila z palety Sleek Storm. Všechny barvy jsem do sebe prolnula bendícím štětcem, ale dala si pozor na černou, abych jí neaplikovala příliš a celkový vzhled nebyl moc ponurý. Následně jsem stejné odstíny použila i na spodní víčko a celý look jsem doladila řasenkou od Reginy. Makeup jsem zvolila stejný jako u předchozích looků, tvářenku také a na rty jsem opět použila rtěnku od Rimmelu z řady od Kate v odstínu 07.

Tak milé dámy. Jak je z produktů vidět, není jich potřeba mnoho, a přesto může být výsledný vzhled dosti variabilní. Jak to vidíte vy? Zůstanete u nenápadné klasiky, naučíte se konečně nosit výrazné rty, nebo si troufnete i na bláznivé barevné oční stíny? ;-) 

6 Fotografií
Super tipy na letní líčení od Markéty 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články