Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Kde hledat parádní filmovou inspiraci?

Kde hledat parádní filmovou inspiraci?
Foto: geralt pixabay.com
Autor: Adéla

13. červenec 2015 17:35

Znáte ten pocit, jste doma, ať už s partnerem, sami nebo s kamarády a nechce se vám ven. Pak přijde ten obligátní nápad, pustíme si film. Jenže, doteď jste chodili kolem filmových plakátů a četli o skvělých režisérech a všechny ty filmy jste prostě chtěli vidět, ale teď si nemůžete vzpomenout ani na jeden z nich. Kde hledat inspiraci? Na českém webu té kvalitní není mnoho, ale my vám trochu přehled uděláme.

1. WATCHMEN

Spousta filmových webů má tu strašnou vlastnost, že už se na nich dvacet let potkávají skalní fanoušci, baví se v odborných termínech a nezasvěcený divák se ztrácí i v naprosto triviálních článcích. A tohle na watchmen nedělají. Píšou lidsky, nekomplikovaně, ale na druhou stranu vcelku zasvěceně a zábavně. Na „watchmenech“ najdete aktuální novinky i rozsáhlejší články o tvůrcích, stěžejních filmových dílech a i něco málo z filmového řemesla a průmyslu jako takového. Je to projekt v plenkách, ale nám se moc líbí. Přehledně, jasně a přátelsky tu najdete zábavu, inspiraci i nějaké ty užitečné informace.

2. ČSFD

Nejčtenější filmový portál slouží pro ty, kteří už se ve filmu trochu orientují a hledají jen konkrétní informace nebo žebříčky. Je tu všechno, takže je toho tu opravdu hodně. Najdete tu veškeré informace, premiéry a tvrdá data o filmech, příliš vám ale nepomůžou se zorientovat. Když víte, co hledáte, tak to na csfd najdete, ale žádné rady a tipy nečekejte.

3. MOVIEZONE

Moviezone je platforma pro velké filmové fanoušky. Je to tak trochu uzavřená komunita plná interních vtípků a velmi detailních informací. Kdo chce mít kompletní přehled o každém šustnutí a navíc nějaké ty názory lidí, kteří do filmu dělají už dlouho, pak je tu správně. Už na první pohled je to doupě filmových bláznů. Když se v něm chcete zorientovat a dáte tomu dost času, pak objevíte celý jeden nový svět. Jestli chcete ale jen inspiraci a občas trochu zábavy, pak to není úplně ono.

No a co teď ve filmech frčí?

Tento týden jdou do kin Mimoni, jedno velké šílenství kolem animovaných žlutých fazolí vrcholí. Pak už začíná léto a s ním i velké letní pecky, pokračování Mission: Impossible a Terminátora, špiónský luxus Krycí jméno U.N.C.L.E. nebo inteligentní romantické sci-fi Age of Adaline. Zajděte na něco z toho do letního kina, to má styl. 

1 Fotografie
Kde hledat parádní filmovou inspiraci?   1
Další články