Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Rady od Markéty: Jak na to se samoopalovacími přípravky?

Rady od Markéty: Jak na to se samoopalovacími přípravky?
Autor: Markéta

23. červen 2015 19:16

Krásný den milé Laskomaťačky! Počasí si z nás pravděpodobně začalo střílet a letní teploty, které nás doprovázely koncem května, jsou ty tam. Pěkné bronzové opálení je lákadlem pro mnohé z nás, avšak bez slunce to tak docela nejde. Abychom nevypadaly jako ředitelky vápenky, tak by se daly uvažovat samoopalováky. Jak s nimi naložit, o tom bude dnešní článek v magazínu na naší super online seznamce Laskomat.cz.

Samoopalovací přípravky jsou pro někoho samozřejmostí a pro někoho velkým strašákem. Je pravdou, že špatná aplikace může zapříčinit nepřirozený odstín pokožky, či flekatý vzhled, který je opravdu nežádoucí.

Na výběr jsou dvě základní varianty a to klasické samoopalovací mléko a samoopalovací sprej. Samoopalovací mléko je asi jeden z nejčastěji používaných přípravků. U něho dbejte na důkladné rozetření na všechny části pokožky a pro jistotu vše pořádně zkontrolujte.

Pokud si vyberete sprej, tak si hlavně dejte pozor na to, aby byl zaopatřen kvalitním rozprašovačem, protože to je základ všeho. Dále by sprej měl fungovat například i vzhůru nohama, protože při aplikaci jej budete různě naklánět a u hůře dostupných míst by vás rozhodně neměl zklamat tím, že bude fungovat omezeně, nebo snad vůbec.

Důležitou součástí je příprava pokožky před samou aplikací samoopalovacího krému, nebo spreje. Základem je důkladný celotělový peeling, který odstraní suché šupinky kůže a tím se zabrání případnému flekatému vzhledu – ať už ulpění přípravku na šupinkách (tmavé fleky), nebo jeho následné odlupování společně se samoopalovákem (světlejší místa). Pro lepší efekt peelingu můžete použít peelingové rukavice. Kombinace těchto dvou vychytávek připraví pokožku dokonale.

Další zásadní součástí je hydratace pokožky – zejména hydratace suchých míst, jako jsou například kolena a lokty. Díky tomu, že jsou tato místa často suchá, mohlo by se stát, že při aplikaci samoopalovacího přípravku vzniknou právě díky suchosti na těchto místech tmavší úseky. To je právě to, čemu by se mělo hydratačním krémem předcházet. Takže mazat, mazat, mazat.

Bezesporu je důležité rovnoměrné nanášení. Na nanášení si vynahraďte dostatek času a nikam nepospíchejte. Krémujte po malých dávkách a důkladně krém vmasírujte do pokožky. Následně jej nechte dostatečně dlouhou dobu zaschnout a dejte si pozor na případné otření do ručníku, nebo třeba do oblečení. Vždy se řiďte doporučeným používáním, které jistě naleznete na obalu přípravku.

Vhodné je nanášet samoopalovák na pokožku spíše během dne, než večer před spaním, protože v noci by mohlo hrozit jeho otření například do peřin a mohly by se objevit nežádoucí fleky. Abyste dosáhly fajn efektu, tak je vhodné přípravky aplikovat pravidelně.

Pokud vsadíte na samoopalováky, tak nezapomeňte ani na obličej. Na ten však použijte přípravek, který je určen přímo na pleť obličeje – výsledek bude jistější a krémy určené pro pleť obličeje jsou i zároveň šetrnější. Krém aplikujte až k vlasové části a opět jej důkladně krouživými pohyby rozetřete.

Tak milé dámy, my v Laskomatu doufáme, že na nás brzy vysvitne sluníčko a budeme si moci užívat celotělového opálení bez rizika nevzhledných skvrn. A co vy, radši samoopalováky, nebo příjemné sluneční paprsky?

1 Fotografie
Rady od Markéty: Jak na to se samoopalovacími přípravky? 1
Další články