Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jiří Zimovčák: Moc mě potěšilo, když jsem fotil pro Louis Vuitton Middle East

Jiří Zimovčák: Moc mě potěšilo, když jsem fotil pro Louis Vuitton Middle East
Autor: Markéta

31. srpen 2015 14:32

Kdyby vám dal někdo za úkol vyjmenovat například pět modelek ať českých, nebo zahraničních, většina by s tím jistě neměla sebemenší problém. Avšak kolik z vás by bylo schopno vyjmenovat jméno jednoho, či snad více modelů - mužů? O modelech se příliš nemluví, přitom vykonávají stejnou profesi, jako známé modelky. A právě proto jsme si dnes pro vás v našem magazínu na Laskomat.cz připravili exkluzivní rozhovor právě s jedním českým modelem.

Jiří Zimovčák, pětadvacetiletý český model, se ve světě modelingu pohybuje již několik let a je známý spíše v zahraničí, než u nás v České republice. Jiří má za sebou spoustu zkušeností, přičemž se mu jako prvnímu modelovi z Čech povedlo nafotit dva editorialy pro různé magazíny ve Spojených arabských emirátech. Za jeden z nejdůležitějších úspěchů považuje focení pro Louis Vuitton. Během své kariéry spolupracoval se známými fotografy, například s Lukášem Kimličkou, Tinou Patni, Davidem Kennedym a dalšími.  V Laskomatu věříme, že o něm ještě uslyšíme.

Kvůli práci se musíte obléknout a upravovat často velmi extravagantně. Je něco, co byste si nikdy neoblékl nebo v čem byste svůj vzhled nikdy nezměnil?

Být modelem je práce jako každá jiná a jak už to v každé práci bývá, občas musíte dělat něco, v čem se úplně necítíte nebo co nechcete. Některé oblečení nebylo nejpohodlnější, ale jako profesionál jsem to ustál. Spíš je to o podmínkách, ve kterých se občas pracuje. Fotit několik hodin v padesátistupňovém vedru a mít na sobě oblek, to není úplně tak zábavné.

Co byste považoval za svůj největší dosavadní úspěch v rámci své modelingové kariéry?

Moc mě potěšilo, když jsem fotil pro Louis Vuitton Middle East. Někteří mohou říct, že to byla jen lokální záležitost, sami ale nic lepšího nemají.

Jaký je Váš největší sen? Pro kterého návrháře byste chtěl předvádět?

To si nechám pro sebe. (smích)

Jak moc byste změnil pro nějakou velmi zajímavou zakázku svou image? Vyholil byste si třeba vlasy dohola?

Klidně. Vlastně o tom, že bych si vyholil vlasy dohola, přemýšlím už dlouho. Ale stále čekám na tu nabídku. (smích)

Jak je to s make-upem u modelů? V některých zemích začíná být čím dál tím běžnější, že se přikrášlují i muži, obzvlášť v modelingové branži. Setkal jste se s tím i na vlastní kůži?

Ano, samozřejmě setkal. Řekl bych, že je to běžná praxe. Jak u focení, tak u přehlídek.

Je udržování se v kondici a dokonalý vzhled u modelů podmíněn stejně jako u modelek - cvičením, životosprávou, dietami?

V dnešní době se většina lidí snaží jíst zdravě a cvičit. U modelů a modelek tomu není samozřejmě jinak. Poslední rok byl pro mě celkem složitý, dělal jsem státnice na vysoké škole a pracovně se přestěhoval do Dubaje, takže cvičení a zdravá životospráva šla trochu stranou, ale postupně se do toho zase dostávám.

Změnil modeling váš styl oblékání v běžném životě?

Vyloženě asi ne, už od dětství jsem věděl, jak se chci oblékat, tedy co na sobě chci mít a co ne.

Jak je to s Vámi v civilu, v soukromí – oblékáte se trendy za každých okolností, nebo někdy dojde i na vytahané tepláky?

Nejsem z těch, co sledují nejnovější trendy. Spíš nosím to, co se mi líbí. Upřednostňuji hlavně street style a tenisky. Nejčastěji nakupuji na queens.cz, kde mají velký výběr originálních a neokoukaných značek. Hlavně se však řídím podle situací. Nepůjdu ve stejném oblečení vynést koš, pak třeba na schůzku, nebo s kamarády do kina. I když pravdou je, že ty vytahané tepláky jsou nejpohodlnější. (smích)

Muži se o módu zajímají méně. Myslíte si, že je to chyba?

Jak kde a jak kdo. Za sebe můžu říci, že sleduji hlavně street style, dále módu pro každodenní nošení a občas navštívím pár obchodů, abych měl přehled, co kde mají. Jinak tomu moc času, jako někteří, nevěnuji a v módních časopisech také nelistuji. V Dubaji jsem viděl v obchodních domech skupinky Arabů, takoví obyčejní chlapi kolem třicítky, avšak jejich zábava byla několik hodin kroužit po obchodech a nakupovat. Když jsem si na jejich místě představil například mého tátu a jeho kamarády, tak mě ta myšlenka pobavila. Oni nákupy nesnáší.

Máte nějaký tip, jak přesvědčit muže, který dává přednost pohodlnému, sportovnímu, nebo konzervativnímu oblečení, aby se alespoň občas oblékl do něčeho moderního.

Ze svých zkušeností vím, že to moc dobře nejde. Když je někdo vyznavačem sportovního stylu, těžko mu můžete nutit něco extravagantního, byť to může být ten nejmodernější kousek. Já osobně dám například také raději přednost triku s celoplošným potiskem, než jednobarevnému polotriku. Ať si každý nosí, co se mu líbí a v čem se cítí nejlépe.

7 Fotografií
Jiří Zimovčák: Moc mě potěšilo, když jsem fotil pro Louis Vuitton Middle East 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články