Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Máte čtyřnohého kamaráda? Se správnou stravou bude prospívat

Máte čtyřnohého kamaráda? Se správnou stravou bude prospívat
Foto: mujmazlik.cz
Komerční článek
Autor: Mirka Macháček

18. červen 2015 19:03

Jednou ze skvělých možností, jak se seznámit, je venčení pejsků. Chování ke psům totiž mnohé prozradí. Pejskaři jsou srdeční lidé a psi jsou skvělým tématem k rozhovoru. Řeč se často stočí k žrádlu, tedy ke správné výživě psa. Potřebuje malý pes jinou stravu než velký pes?

Výměna zkušeností

Pravidelné venčení pejska je pro řadu lidí skvělou příležitostí popovídat si s ostatními pejskaři. Lidé se takto potkávají často celé roky, aniž by znali svá jména, zato jak se jmenuje pejsek, vědí najisto. Majitelé psů si vyměňují zkušenosti a informace o výchově psů, o parazitech a také o stravě.

Rozdílná výživa malých a velkých plemen

Velkým tématem je nákup granulí a dalších průmyslově vyráběných krmiv. Krmiva pro psy jsou rozdělena podle toho, zda jsou určena pro malá psí plemena či pro velká psí plemena. Je to důležité, protože každé z těchto plemen má jiné nároky na výživu.

Malá plemena rostou a dospívají rychleji než plemena velká, z čehož vyplývá, že v různých období svého života mají jiné nároky na výživu než velcí psi. Tento poznatek klade na majitele psů velkou zodpovědnost. Musí svým mazlíčkům zajistit kvalitní stravu vyváženou z hlediska minerálních látek a energie pro každé jejich životní období.

Granule, konzervy, pamlsky

Výborným řešením jsou granule pro psy nebo konzervy pro psy. Granule jsou výhodné, protože je možné jimi krmit psa výhradně. Dokonce naopak není žádoucí psa jakkoli dokrmovat. Granule zajistí pejskovi veškerou potřebnou výživu a není potřeba jej přikrmovat vejci, tvarohem nebo vařeným masem. Pokud tedy chce dát svému chlupatému kamarádovi nějaký pamlsek, čiňte tak jen v malé míře.

Kvalita především

Jak poznáte kvalitní granule? Cenou se řiďte pouze orientačně. Nejlevnější granule samozřejmě nemohou být zároveň nejkvalitnější, ovšem ani ty nejdražší nezaručí správný výživu. Při výběru granulí se řiďte hlavně složením výrobku.

1 Fotografie
Máte čtyřnohého kamaráda? Se správnou stravou bude prospívat 1
Další články