Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Přehled letních hudebních festivalů

Přehled letních hudebních festivalů
Autor: Adéla

17. červen 2015 18:05

Začíná léto a s ním se otevírá i nabídka letních hudebních festivalů. O Votvíráku, který tuhle sezonu zahájil už tenhle víkend už jsme psali. Ale protože zábavy není nikdy dost, rozhodli jsme se pro vás vyrobit takový stručný rychlý přehled toho, kam se letos vyplatí vypravit. Držte si klobouky, nezřízená zábava právě začíná.

Masters of Rock

9. až 12. července, Vizovice

Metalový festival pro fanoušky drsnějších žánrů. Letošním headlinerem jsou Nightwish, kteří se přijedou českým fanouškům představit s novou zpěvačkou, jejíž kvality jsou v mnohém srovnatelné s tolik milovanou Tarjou. Ve Vizovicích vystoupí mimo ně ještě Within Temptation, The Exploited nebo Gamma Ray.

České hrady

11. až 12. července – Točník – Žebrák

18. až 19. července – Rožmberk

24. až 25. července – Kunětická hora

31. července až 1. srpna – Švihov

7. až 8. srpna – Veveří u Brna

14. až 15. srpna – Bouzov

21. až 22. srpna – Hradec nad Moravicí

28. až 29. srpna – Bezděz

Kdo by raději českou klasiku, pořádně zapařit a zazpívat si pěkně od plic, jsou pro něj ideální České hrady. Na pódiích se střídají nejlepší české a slovenské kapely a atmosféra festivalu je v prostředí památek nebo v jejich blízkosti prostě nezapomenutelná. Takže kdo má rád Wohnout, Tomáše Kluse, Monkey Business, Mandrage, Sto Zvířat, Chinaski a další, nechť se vypraví na některé z nabízených míst.

Colours of Ostrava

16. až 19. července, Ostrava

Jestli má nějaký hudební festival bohatý doprovodný program, tak je to právě Colours. V Ostravě už to není zdaleka jenom o hudbě, tenhle fesťák doslova dýchá různorodou atmosférou a lidi se tu prostě baví. Přece jen ale láká hlavně na hudbu, mezi hlavními hvězdami jsou třeba Björk, Rudimental, The Cinematic Orchestra nebo Mika.

Benátská

23. až 26. července, Vesec u Liberce

Z Benátské noci se stala jen Benátská, trochu se změnila i dramaturgie, stále to je ale festival, který stojí za povšimnutí. Letos zve na hodně různorodou směsku kapel. Headlinery jsou němečtí Helloween, sekundovat jim budou Village People a pak se přidají české a slovenské kapely jako Chinaski, Žlutý pes, Harley nebo Škwor a Xindl X.

Trutnoff

20. až 23. srpna, Trutnov

Trutnoff je pro mnohé srdeční záležitost, je to festival možná komornější, zato se tam ale potkáte se spoustou kamarádů, kteří tam byli i loni a rok předtím. Hlavní hvězdou festivalu jsou letos Prodigy, takže párty to bude bezpochyby luxusní.

1 Fotografie
Přehled letních hudebních festivalů 1
Další články