Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

S bolavými zády se dá bojovat: Masážemi a rašelinou

S bolavými zády se dá bojovat: Masážemi a rašelinou
Foto: hateasalon.cz
Komerční článek
Autor: Mirka Macháček

12. červen 2015 19:04

Bohužel to zná téměř každý z nás. Až 80 % lidí se někdy v životě potkalo s bolestí zad a 40 % trpí chronickými bolestmi zad. Je to daň, kterou platíme za náš pohodlný způsob života.

Proč nás bolí záda?

Kdo chce hledat prapůvodní příčinu bolestí zad, může se zlobit na evoluci. Když naši předci začali opouštět své domovy v korunách stromů, změnili svůj způsob přemísťování v krajině a začali chodit po dvou zadních končetinách. Tvar páteře se změnil, v těchto dobách vzniklo typické esovité prohnutí zad. A tak začaly naše potíže s pohybovým aparátem.

O zdravých zádech rozhodujeme už v dětství

Věděli jste, že na bolavá záda si zaděláváme už v dětství nevhodnou stravou a nedostatkem pohybu? Děti jsou stále vyšší a těžší, přitom ale nemají dostatek pohybu, který by páteř zpevnil, a navíc jejich strava obsahuje příliš mnoho soli, cukrů a tuků.

Masáž a relaxace s teplou rašelinou

Do dětství se ale už nevrátíme, takže co máme dělat, když nás záda bolí tak, že ani nedojdeme do práce? Takovou otázku si kladl i Petr, manažer z Pardubic, když ho bolavá záda soužila natolik, že to ohrožovalo jeho pracovní výkon. Odpověď našel v internetovém vyhledávači, kam zadal heslo masáže Pardubice.

Už při vstupu do příjemného interiéru salonu, kde byla cítit lehká, nevtíravá vůně, se Petr začal cítit lépe. Masérka si vyslechla, jaké má potíže, a navrhla mu absolvování masáže spojené s rašelinovým zábalem.

Masérka Petrovi nejdříve přiložila na záda rašelinový obklad. Cítil, jak mu velmi teplá rašelina uvolňuje ztuhlé svaly a bolest pomalu ustupuje. Pro masáž, která následovala, bylo důležité, aby byla problematická místa odblokovaná a relaxovaná.

Dobré rady, aby záda nebolela

Do úplného vyřešení problému musel Petr navštívit masáže ještě několikrát. Především ale dbal rad masérky, jak má do svého pracovního programu zařadit chvíle pro relaxaci, aktivní pohyb a protahování.

1 Fotografie
S bolavými zády se dá bojovat: Masážemi a rašelinou 1
Další články