Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Benátská originalita!

Benátská originalita!
Autor: Lorettine

11. červen 2015 18:35

Benátky jsou částí rozdrobeného souostroví, v jejich blízkosti jsou mimo jiné i známé perly jako je Lido, nebo Murano se svými legendárními sklárnami. Mnohem méně se ale mluví o záhadném ostrůvku Poveglia. Ten má teda zpropadeně temnou historii!

Tak je tam venku konečně léto! Po premenstruačních změnách nálad počasí se nám to ustálilo tak, že výkyvy se stabilizovaly na luxusních plus mínus deset stupňů za hodinu, tudíž lze začít plánovat nějaké ty dovolené. Pokud jste originální hlavičky, chcete zažít něco, co nezažil nikdo jiný, a jet do nějaké neprobádané země, jako je třeba Chorvatsko nebo Itálie, tak vězte, že i v těchto destinacích ještě je co odkrývat! A pokud máte pocit, že váš život je málo děsivý, tak se během čtení tohoto článku budete tetelit blahem. Aneb výlet do Benátek trochu jinak!

Řekněme si to narovinu. Ledovce nám tají, venku je hic, Benátky se potápí, navštivte je raději co nejdříve! Prohlídka města vám zabere maximálně jeden den, a to jen kvůli tomu, že hemživý turismus vám dovolí jít rychlostí tak 500 metrů za hodinu. Benátky jsou opravdu maličké.

Lido u Benátek má opravdu skvělé pláže. Abyste si je ale správně vychutnali, stavte se cestou na ostrově Poveglia! Kapitána lodi budete muset nejspíš uplatit, aby tam šel, a ověšet ho křížky, protože se prokletému místu bude chtít vyhnout.

V minulých stoletích lidé měli trochu jiné problémy, než my dnes. Jedním z nich byly dvě velké morové epidemie. Během těchto dvou vln smrti se ti ještě zdraví rozhodli, že postižené nekompromisně odpakují na izolovaný ostrov, aby si v klidu poumírali a mor dál neroznášeli. Stalo se to v průběhu čtrnáctého až sedmnáctého století. Od té doby je ostrov údajně prokletý. Je lepší se mu vyhýbat, a pámbíčkářští Italové tak i činí. Když už se tam nějaký nešťastný zvědavec či žurnalista dostane, buď se vrátí vyšinutý, nebo přímo posedlý duchy. Jo, a na ostrově samozřejmě ječí a obchází duše nešťastníků. Věříte tomu? Tak vzhůru na pláže do Lida!

To přece zní jako fajn dovolená, co říkáte? :)

2 Fotografie
Benátská originalita! 1
Benátský karneval je opravdu slavný a oblíbený.
Další články