Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zadlužit se kvůli lásce? Dávejte pozor

Zadlužit se kvůli lásce? Dávejte pozor
Komerční článek
Autor: pujckyprehledne.cz

10. červen 2015 15:52

Říká se, že láska hory přenáší. Stejně tak však platí, že láska může být spjata také s nemalými finančními výdaji. Vše může začínat drobnými dárky, květinami, stejně jako kvalitní večeří. To vše je samozřejmě stále ještě v pořádku a v mezích norem. Horší situace může nastat ve chvíli, kdy začneme za naši lásku utrácet více, než nám dovolují naše možnosti.

Půjčka je stále velkým rizikem

Naše mysl zaslepená láskou tak může rázem přestat uvažovat racionálně, což může být při žádosti o půjčku velkým problémem. V první řadě je totiž třeba vědět, zda je půjčka opravdu uvážená. Chceme-li financovat společné bydlení konkrétním typem úvěru, je to investice, která je poměrně využívaná a doporučovaná. Naopak zbytečnosti, jakými může být dovolená, luxusní oblečení a šperky, stejně jako další věci spojené s ženskou krásou, mohou být investicemi, které nás zadluží zcela zbytečně. Pravá láska totiž nebývá o penězích, ale hlavně o maličkostech a o tom, čím si udělat radost.

Když už si půjčku bereme

Pokud přesto chcete svou milou potěšit a půjčku si berete, určitě je dobré vše si promyslet a vyhodnotit její parametry spojené s výhodností. První důležitou radou je určitě ta, že bychom si měli půjčit přesně tolik, kolik potřebujeme – větší částky totiž znamenají, že více přeplatíme. Dále by měl hrát roli nejenom úrok, ale samozřejmě také RPSN. Obě hodnoty jsou uváděny v procentech a říkají nám, kolik vlastně přeplatíme.

Další nezbytnou a důležitou informací může být počet splátek. Tato hodnota je velmi ošemetná. Čím více jich máme, tím sice měsíčně platíme méně, ale celkově přeplatíme vyšší sumu. Naopak méně splátek může zatížit náš měsíční rozpočet.

Jedna půjčka stačí

A rada na závěr? Když už půjčka, tak ideální výhodná a pouze jedna. Bude-li chtít vaše partnerka stále nové a nové věci a vaším plánem budou nové a nové půjčky, je lepší rozchod, než doživotní zadlužení.

1 Fotografie
Zadlužit se kvůli lásce? Dávejte pozor 1
Další články