Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Catwoman: Jak se vypořádat s hajzlem

Catwoman: Jak se vypořádat s hajzlem
Foto: nszerdy.deviantart.com
Autor: Catwoman a Veronika Čapková

12. listopad 2015 22:06

Známe je všechny. Je to ten druh muže, který prosazuje jen a pouze své zájmy a na tomhle sobectví nevidí vůbec nic špatného. Nezajímá ho nikdy, kolik napáchal za své působení v našem v životě škod a jaké to pro nás má následky. Nesnáší, když ho někdo z nějaké špatnosti obviňuje a ještě ke všemu to s ním chce řešit. Takového problému, který představujeme my, se rychle dokáže zbavit, dál si pohodlně proplouvat životem dokud nenarazí na další oběť, které nakonec opět vykouzlí pár „krásných“, slzavých nocí (a i té další a další a další). Je to totiž hajzl.

Ráda bych řekla, že jde o ohrožený druh, ale není to pravda. Vyskytují se v každém městě i vesnici a jsou četně vyhledávány. Hajzla chce mnoho z nás. Není to tím, že bychom byly masochistky a libovaly si v sebe týrání. Těžko říct, proč vyhledáváme a držíme si blízko u těla někoho, kdo nám ubližuje. Můj osobní názor je ten, že jsme zblbnuté z filmů, z takových těch příběhů, kde se „záporňák“ do nás zamiluje a ta láska ho změní. Jenže to se nestává skoro nikdy. Taková je realita. Smiřme se s ní, naučme se mít rády a řekněme hajzlovi: Vypadni z mého života! Catwoman vám poradí, jak na to.

Catwoman by se ráda omluvila všem čtenářům za to, že vás delší dobu ochudila o své skvostné rozumy. I když sice nemám patent na rozum, ač se o to ustavičně neúmyslně snažím, tak už si někteří z vás mohli všimnout, že na těch mých radách minimálně něco je :). Po neustávajícím pracovním shonu jsem ale opět zde! Byť mě může práce semlít, můj ostrý kočičí jazýček se už velmi těší na dnešní téma a tím je: "Jak se vypořádat s hajzlem". To, co si níže přečtěte, vám kamarádka často raději neřekne. Jo, zní to ostře, nezastírám. Uvedu vás do souvislostí. Procházím se Prahou se svým kamarádem právníkem, který mi začne povídat příběh o své známé, kterak se zamilovala do muže, jenž to hrál na více stran. Pod pojmenováním „Muž hajzl“ si tedy představme muže, který má dva paralelní vážné vztahy. Dokonce je třeba ještě ženatý, nebo vás opustí pár měsíců po tom, co stačil zasadit "sazeničku do vašeho květníčku" :). Jedna má klientka se mě nedávno ptala, jak je tohle vůbec možné a čím to je, že se takhle nějaký muž zachová. Ruku na srdce, ono se tohle děje a děje se to častěji, než bychom si mnohdy myslely.

Začněte žít v realitě

Existují takové mýty a představy žen o vztazích. Typickou větou nebohé ženy - slečny, které se něco obdobného stane, je, že vztah byl před tím moc hezký a fungoval. No, já věřím, že fungoval do té doby, kdy jste nosily růžové brýle. Přikrášlovaly si realitu, dělaly ji ve svých očích hezčí a nebyly ochotné být upřímné samy k sobě, protože to mnohdy znamená chtít vidět věci, které by mohly vést k zásadním změnám a nepříjemným rozhodnutím. Přeci je ošklivé smýšlet nehezky o partnerovi, kterého milujete! Srdce často hledá výmluvy, proč být hodnější k tomu, na kom vám záleží víc něž na sobě (za podmínky, kdy vám na sobě zrovna moc - vlastně skoro vůbec - nezáleží), což tedy mezi námi děvčaty není vůbec dobře. Jenže právě  to se často v realitě  života děje a mnohdy způsobuje výše uvedené. Taková žena pak protějšku dovolí více, než je správné pro její dobro.

Že hajzl není poznat? Vážně?

Další dogma je, že se to přeci nedá poznat. No, pokud máte oči na hlavě a mozek uvnitř, rozhodně se to dá poznat. Nevhodný partner často neúmyslně a nevědomě vysílá signály, které vás mohou včas varovat, ale je třeba nenápadně pozorovat, testovat, prověřovat, bedlivě poslouchat, ptát se, všímat si, spojovat si souvislosti a fakta a hlavně uvažovat! Naučte se reálně zvažovat, zda je pro vás takový partner vhodný, správný a perspektivní, než se rozhodnete ho nenávratně označit jako lásku svého života. No a nakonec z takového poznání vyvodit adekvátní následky. Po mých slovech vás může napadnout, že vás snad chci motivovat ke špionážní hře, jenže položte si otázku: Když chcete pořádného partnera na vážný vztah, je na místě lehkomyslný přístup vůči sobě samotné? Lehkomyslný přístup v seznamování a při vedení vztahu vás přivede s velkou pravděpodobností k tomu, že stále dokola budete opakovat jedny a ty samé chyby se stále nevhodnými protějšky, jelikož stále nevnímáte varovné signály. To je bohužel realita. Výsledkem bude vždy konec a vaše pocity zmaru. 

Pusťte se na pátrací akci

Ženy, můžete se naučit takto pomyslně kličkovat a zjišťovat si stav věcí u chlapa, kterému chcete dát své srdce. Není podstatné, jestli u toho budete využívat zdravého rozumu, intuice, zkušeností apod. Je ale třeba to dělat! Ten, kdo se neptá ve vztazích, prohloupí trojnásob! Sbírejte informace (práce, rodina, peníze, přátele, zázemí, minulost - včetně předešlých vztahů, láska k návykovým látkám, představy o budoucnosti atd.), ptejte se, všímejte si gest, činů, chování k rodině, cizím lidem atd. Můžete objevit Pandořinu skříňku, kterou opravdu nebudete chtít otevřít, a jestli vás to napadne, vztahy na "zkoušku" ve většině případů nefungují. To znamená, že dát někomu šanci jen abyste to zkusili, je na nic, pakliže čekáte trvalý vztah.

Proč je takový a ne makový?

Důvody toho, proč se takhle nějaký muž zachová, nemá smysl hledat. Takové poznání vás nepřivede k cíli, kterým je trvalý vztah. Přivede vás to leda tak k poznání, že debilita (hloupost) postrádá logiku. Nemá smysl ji chtít pochopit, protože pro ni neexistují žádná pravidla, natož logika. Z toho důvodů jsou takoví lidé  nevypočitatelní. Dost možná byl také dotyčný muž ve svém věku ztracený a nevěděl, co si má se sebou počít. Spousta lidí je nevyrovnaných a labilních, to není nic nového pod Sluncem. Vy jste to nepoznala včas a tak jste to zkrátka bohužel schytala.

Mnoho lidí je ztracených a neví si rady sami se sebou. Nemá smysl se na ně za to zlobit, nebo to chtít pochopit. Myslete raději na své dobro a učte se při dalším pokusu o lásku svůj pohled zaměřovat správným směrem, abyste ochránily samy sebe. Když to budete dělat, riziko toho, že se vám něco podobného stane, výrazně snížíte. Pár takových příhod s hajzlem vám totiž může velmi ztížit a dost možná i zkazit na chvíli život. Takže hoďte za hlavu, co bylo, a jděte dál vstříc někomu lepšímu. Prověřujte si charakter, protože právě ten bude vaším parťákem v dobrých i zlých chvílích vašeho života. Z takového hlediska hodnoťte i toho, s kým jste/můžete být.

"Mňausk holky a držte se!".

1 Fotografie
Catwoman: Jak se vypořádat s hajzlem 1
Další články