Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Fit a štíhlá i (a nejen) v létě

Fit a štíhlá i (a nejen) v létě
Autor: Veronika Čapková

5. červen 2015 17:45

Všechny moje kamarádky tvrdí, jak přes léto vždy zázračně zhubnou. Já to nechápu. Mám totiž opačný problém. Jak by také ne. Vždyť všude kolem mě je tolik lákadel, které neustále útočí na mé chuťové buňky. Míchané nápoje, točená zmrzlina, dobroty z grilu – nejsem dost silná, abych si je dokázala odpustit. Jenže v plavkách tohle všechno nabouchané v bříšku nevypadá zrovna dobře. Naštěstí jsem přišla na mnoho šiditel, díky kterým zas o tolik moc nepřijdu a nemusím mít špatnou náladu z toho, že mě někdo zahlídne v plovacím oděvu.

Voda je naprostý základ

Pijte, pijte, pijte. A v létě opravdu trojnásobně více. Je mi naprosto jasné, že tohle do vás hučí kde kdo. Jenže pitný režim je opravdu důležitý. Voda nám dodává energii. Pokud ji nemáme, cítíme se malátné a celkem snadno tento pocit zaměníme za hlad. Energii sice doplníme i jídlem, ale to se nám usadí tam, kam právě nechceme. Voda je tedy mnohem lepší volba. Navíc pokud si do ní kápnete ještě pár kapek citrónové, nebo grepové šťávy urychlíte si metabolismus. Že vám samotná voda nejede? Tak ji zkuste rozmixovat s jogurtem a přidejte mátu, budete mít vysoce osvěžující nápoj, který můžete popíjet třeba celý den.

Bez něčeho pořádně zmrzlého to holt občas nejde

létě je horko. To není nic nového. A občas máme prostě chuť na to, otevřít si mrazák a strčit se tam absolutně celé. Zmrzlé na vedro pomáhá s okamžitou účinností. Když jsme doma a máme hodně peněz na energie, můžeme se nechat celý den ovívat ledovým vánkem z lednice, ale asi to není dlouhodobé řešení. Potom si můžeme koupit zásobu zmrzlinových kornout.  Velká mňamka. Ale tak jako každý hřích, i její nadměrná konzumace je vždy po zásluze potrestaná. To co vaší postavě ale neublíží, jsou zmrzlé kousky ovoce. Úžasné jsou především kostky z melounu, anebo bobulky z hroznu vína. Jistě, na smetanovou zmrzlinu to nemá, ale zase na druhou stranu, ničemu to neublíží.

Nikdo se nechce vzdát grilování

Pokud si chcete udržet štíhlost, klobásy, steaky a grilovací omáčky se musí pro vás stát tabu. Zelená svítí kuřecímu a hovězímu masu, rybám a samozřejmě kvantům zeleniny a ovoce. I tak se ale nepřejídejte. Pokud víte, že vás večer čeká honosnější večeře, dejte si k obědu třeba jen lehký salát. Mnohé tím zachráníte.

I v alkoholu jsou kalorie

Třikrát si rozmyslete, než si dáte půllitřík piva. Nechci vás tu moralizovat, ale uvědomte si, že ne nadarmo se pivu říká tekutý chleba a ne zcela náhodou jeho pravidelným konzumentům narůstá tzv. pivní pupek. Pár sklenek tohoto moku si nezadá s pořádnou večeří.

Hýbejte se

Energii nabytou jídlem vybijte pohybem. Je to jednoduchá rovnice. Když toho přes den sníte více, než chcete, spalte kalorie jinak. Projděte se po okolí, na chvilku si jděte zaběhat, nebo si jen tak zacvičte doma. Nemusíte si hned kupovat permanentku do posilovny. Navíc v létě by to byla až škoda potit se mezi spoustou svalovců, kteří mnohdy viděli deodorant leda tak z dálky.

1 Fotografie
Fit a štíhlá i (a nejen) v létě 1
Další články