Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Rady od Markéty: Jak a na jaká místa aplikovat bronzer?

Rady od Markéty: Jak a na jaká místa aplikovat bronzer?
Autor: Markéta

1. červen 2015 17:45

Krásný den milé čtenářky našeho super magazínu na Laskomat.cz. Máme tady krásné jaro a pomalu ale jistě se k nám blíží i léto. K létu bezpochyby patří svěží makeup a díky sluníčku nám i pleť chytne nádech do bronzova a proč tento fakt nepodpořit i v líčení? Co třeba takovým bronzerem? Tento produkt je totiž ideální (nejen) v létě, tak proč nevyužít jeho kouzla?

Bronzer, jak již bylo řečeno, je fajn produkt zvláště v letních měsících, kdy dokáže dodat pleti ten správný šmrnc a šťávu. Toto umí díky skutečnosti, že obsahuje třpytivé částečky, řekněme shimmer a pokud je nanesený v rozumném množství a na ta správná místa, tak dokáže s tváří doslova divy. Samozřejmě existují i matné bronzery, které mají své místo například v konturování tváře.

Jeho použití je možné dvojím způsobem – buďto ho lze použít jako tvářenku, anebo jím lze konturovat obličej (což je také trochu vyšší dívčí a my budeme konturování obličeje v Laskomatu věnovat jeden celý článek, tak si ho určitě nenechte ujít).

Jaký tón/odstín bronzeru vybrat? Vždy je dobré vybírat o jeden či dva odstíny tmavší bronzer, než jakého tónu je vaše pokožka. Je dobré také pamatovat na to, že by měl bronzer umět pokožce dodat zdravé a přirozené „opálení“ a neměl by být příliš výrazný a tvrdý. Odstín je vhodné volit s rozvahou – rozhodně se vyvarujte červeným, tmavě hnědým a příliš oranžovým barvám – nemusely by vypadat přirozeně. Pro velmi světlé typy může naopak třeba i tvářenka, s nádechem do meruňkové barvy, posloužit právě jako bronzer. Kombinování těchto dvou výrobků je v tomto případě povoleno.:-)

Jak a čím se bronzer aplikuje? Na bronzer je samozřejmě nejlepší použít štětec. Je celkem jedno, jestli bude obyčejný kulatý, nebo nějakým způsobem zastřižený do šikma. Důležité je, aby vám s ním práce vyhovovala. Jak u tvářenky, tak u bronzeru je fajn pamatovat vždy na to, že méně znamená více a že se dá vždy v případě potřeby vrstvit. Pokud se s bronzerem teprve učíte, tak to platí dvojnásob. Bronzerem by žena měla podtrhnout rysy svého obličeje a tím upřednostnit klady a naopak případné nedostatky potlačit.

Aplikace bronzeru je možná hned na několik míst na tváři. První a myslím, že nejčastější místo pro aplikaci, je místo pod lícními kostmi. Tedy řekněme – na tváři je to místo situované přesně pod místem, kam běžně nanášíte tvářenku. Aplikace bronzeru do těchto oblastí pomůže opticky zúžit a trochu prodloužit obličej. Vyniknou lícní kosti a výsledek opravdu stojí za to. Do těchto míst je právě velmi vhodné aplikovat bronzer se třpytem, či shimmerem. Na následující místa se možná spíše hodí bronzer bez třpytu – matný. Tedy, druhé místo pro aplikaci může být čelo při přechodu k vlasové části, zejména u těch z vás, které máte vyšší čelo. Opticky má bronzer za úkol čelo tzv. zkrátit. Dále se dá použít i na spodní stranu brady či na spodní část dolní čelisti.

Využití bronzeru je široké a vždy je potřeba myslet na to, aby vám na obličeji nevznikla nevzhledná vrstva s ostrým přechodem, což by rozhodně nevypadalo přirozeně. S bronzerem si můžete i pohrát a použít ho místo tvářenky, ale také například místo stínů, či v matných případech pro opálenou pokožku místo pudru.

Tak a jak to vidíte vy? Používáte bronzer běžně, nebo jste se ještě neodvážily tento mnohostranný kousek využít? Určitě se ho nebojte a experimentujte! ;-)

1 Fotografie
Rady od Markéty: Jak a na jaká místa aplikovat bronzer? 1
Další články