Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Neskrývejte nedokonalosti. Třeba právě ony vám otevřou bránu do světa!

Neskrývejte nedokonalosti. Třeba právě ony vám otevřou bránu do světa!
Foto: trendland.com
Autor: Veronika Čapková

29. květen 2015 17:58

Nikdo z nás není dokonalý. Všichni máme celou řadu nedokonalostí, moc dobře o nich víme a za každou cenu se je snažíme schovat před celým světem. Máme totiž pocit, že kvůli nim jsme méněcenný a nemůže si nás tedy vážit naše okolí tak moc, jak bychom si zasloužili.

Pokud máme křivé zuby, radši se moc nesmějeme, když křivý nos, nefotíme se z profilu a pihy na obličeji, které nám každý rok sluníčko připomene, se snažíme vybělit různými odvary. Málokoho ale napadne, že právě tím je zvláštní. Díky tomu si ho to okolí pamatuje, někdo se do něj zamiluje, nebo bude mít úspěch v jiné oblasti. Jen se podívejte na nejpřednější světové topmodelky, nejsou zrovna prototypem krásy, že? A stejně tak řada hvězd. Jediný rozdíl mezi nimi a vámi je ten, že ony své nedokonalosti neberou jako symbol prohry. Naopak se jimi pyšní a vystavují se na odiv celému světu. Pochopily, jak moc jim pomáhají v kariéře.

Odstáté uši

S trčícími ušisky se narodil kde kdo. Když jste ale mužského pohlaví, máte to poněkud horší. Nemůžete je skrýt pod dlouhými vlasy (pokud tedy nejste metalák). Naštěstí se tohoto „handicapu“ můžete velmi snadno zbavit. Už v dětství vám mohou rodiče zařídit jednoduchou plastickou operaci. A rázem je problém pryč. Ale věřte tomu, nebo ne, mnoho lidí se odmítá dobrovolně odstátých uší vzdát.

Kdy v roce 2009 zvítězila v soutěži krásy Aneta Vignerová, mnoho lidí se smálo: „Máme první ušatou missku!“ I přesto se ona sama odmítla odstátých uší vzdát. Ví, že její ouška jsou větší, ale také si uvědomuje, že mnoho lidí je považuje právě taková za sexy. Dokonce si na většině z fotek dává schválně vlasy za ucho. A dalším zářným příklad je hvězda Twilight ságy – Kirsten Steward…

Nedokonalý nos

Úprava nosu je jeden z nejčastějších požadavků na plastické chirurgy. Muži ho až tak moc neřeší. Naopak si této chlouby váží, zvlášť když je větší. Jedno z přísloví totiž říká, že podle nosa nepoznáš jen kosa, ale i velikost jiné chlouby. Co je na tom pravdy, kdo ví. Ženy ale upřednostňují menší nosánky. Pokud jim ho příroda nenadělí, ochotně jdou pod kudlu.

Nejtypičtější představitelkou velkého nosu je zcela určitě Barbra Streisand. Producenti, manažeři, režiséři – ti všichni ji nutili, aby si nechala svůj nos zmenšit. Vyhrožovali jí, že se u filmu nikdy neprosadí. Doba přála typickým kráskám, jako byla Brigit Bardot. A přeci se stala Barbra jednou z nejslavnějších hereček všech dob. Nechtěla být jednou do tuctu, rozhodla se být jiná, a to jí vyneslo hvězdnou kariéru.

Mezera mezi zuby

Věřili byste tomu, že existují lidé, kteří si mezeru mezi zuby nechávají zamáznout čímsi u zubaře? A přeci po téhle nedokonalosti touží kdejaká modelka. Georgia May Jagger, kterou znáte z kampaně pro Rimmel, by byla jen obyčejnou hezkou holkou, bez své mezírky. Madonně se zase ta její mezera zdála až příliš malá, tak si ji nechala ještě zvětšit.

Každé oko jiné

Upřímně, neznám moc lidí, kteří by každé oko měli jinak barevné. Tuhle nedokonalost jsem objevila až nedávno, po shlédnutí klipu od Taylor Swift - Style. Myslím si, že na modela (Dominic Sherwood) s jedním okem hnědým a druhým modrým jen tak někdo nezapomene. Další zářný příklad, že to, co je pro někoho handicap, pro druhé může být dar od Boha.

3 Fotografie
Neskrývejte nedokonalosti. Třeba právě ony vám otevřou bránu do světa! 1
Barbra Streisand
Dominic Sherwood
Další články