Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Rady od Markéty: Dokáže korektor zakrýt opravdu vše?

Rady od Markéty: Dokáže korektor zakrýt opravdu vše?
Foto: Kevin Schmitz
Autor: Markéta

28. květen 2015 18:57

Krásný den milé dámy! Neustálé kruhy pod očima, pupínky, zarudlá místa na obličeji? Tyto nepříjemnosti trápí nejednu z nás a všechny se s tím snažíme nějakým způsobem bojovat. Někdo má nedostatek spánku, nedostatečný příjem tekutin, nebo třeba i nesprávné složení stravy. Komu nepomůže ani úprava zmíněných faktorů, tak přicházejí na řadu kosmetické produkty. Samozřejmě, že myslíme korektory. A přesně jednomu takovému kousku se dnes podíváme na zoubek. Pokud vás zajímají podrobnosti, tak náš magazín na online seznamce Laskomat.cz neopouštějte a čtěte dál.

Drogérie na nás valí neskutečné množství korektorů a každá značka má několik druhů. Můžeme volit mezi tekutými, tuhými v tyčince, nebo si můžeme na pomoc vzít silnější korektory – kamufláže, které najdeme povětšinou v kalíšku. Mně v poslední době padla do oka paletka korektorů od Dermacolu a tak jsem si řekla, že zkusím, co umí.

Cena této palety se pohybuje kolem 160 – 200 korun, záleží, zda ji seženete v akci či slevě, nebo kupujete za plnou cenu. Dohromady obsahuje paleta čtyři části a tedy, dalo by se říci, že má i čtyři funkce. Je fajn, že všechny části jsou na paletě i popsané, tedy, člověk si nemusí lámat hlavu s tím, co se na co používá. Paleta obsahuje i pěnový aplikátor z trochu tvrdšího materiálu, než běžně naleznete například u očních stínů. Nicméně vzhledem k tomu, že korektory jsou spíše krémové konzistence, tak je mnohem lepší a jednodušší je na obličej aplikovat prsty, než právě tímto aplikátorem.

Zelená část by měla umět skrýt červené nedostatky – dle popisu na výrobku by měla neutralizovat zarudnutí, rozšířené kapiláry kolem nosu a i na tvářích. Musím říci, že malé zarudlé nedokonalosti skrýt umí bez problému, s většími si nejsem tak docela jistá. Buďto s těmito zelenými korektory neumím pracovat, nebo jsou jednoduše moc zelené – spíše bych se ale přiklonila k té první variantě.

Druhý v pořadí je korektor, který překryje modřinky, žilky a jiné nedostatky ve fialovo-modré barvě. Takže? Ideální na kruhy pod očima! Sama za sebe musím říci, že kruhy pod očima nemám, ale přesto tento korektor pod oči každý den aplikuji a přijde mi, že mi umí oční okolí pěkně sjednotit a jakoby rozzářit. Úplně však nevěřím tomu, že by si uměl poradit s opravdu velkými a viditelnými kruhy pod očima – ze začátku možná ano, ale celý den by rozhodně v perfektním stavu nevydržel, takže pro tento účel bych zvolila spíše jiný produkt.

Třetí v pořadí je tzv. neutralizer – který barevně sjednocuje a překrývá například pigmentové skvrny a jizvičky. Tento korektor je na první pohled docela tmavý, avšak na pleti se pěkně přizpůsobí a opravdu kryje. Takže s tímto jsem velmi spokojená – na lokální nedostatky akorátní.

Poslední, čtvrtá, část této paletky je věnována rozjasňovači, který dodává pleti lesk a svěží vzhled. Dle popisu na obalu je jej vhodné aplikovat na lícní kosti, nos a kolem očí. Osobně si příliš na třpytky a rozjasňovače nepotrpím, takže toto je část, kterou používám nejméně, avšak musím uznat, že rozjasňuje pěkně. Když mám někdy (opravdu zřídka) chuť projasňovat, tak trochu aplikuji pod obočí a hned je „namalováno“.

Takže suma sumárum, myslím, že tato paleta je vhodná pro ty z vás, které máte sem tam nějaký nedostatek. Rozhodně si nemyslím, že by byly tyto korektory příliš krycí a na obličeji vydržely bez hnutí celý den, ale rozhodně to není nic, co bych nedoporučila. Jak to vidíte vy? Máte zkušenosti?

8 Fotografií
Rady od Markéty: Dokáže korektor zakrýt opravdu vše? 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články