Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

The Color Run: Zábava, u které nesmíš chybět

The Color Run: Zábava, u které nesmíš chybět
Foto: thecolorrun.cz
Autor: Adéla

26. květen 2015 17:09

Už jste taky propadli běžeckému šílenství? Nebo teprve začínáte a hledáte parťáky? Pak by mohl být The Color Run tou pravou akcí na tenhle víkend. Je známý také jako Pět nejšťastnějších kilometrů na Zemi, je to jedinečný barevný závod, který oslavuje zdraví, pohodu, individualitu a radost s ostatními. Není o výkonu, ale o zábavě.

The Color Run je pětikilometrový běh bez měření času, při kterém jsou tisíce účastníků na každém kilometru od hlavy k patě zasypávány různými barvami. Vše vrcholí na cílové pásce velkým Color festivalem, během kterého se vytvoří tisíce barevných kombinací díky práškovým barvám. Jde hlavně o zábavu, žádný velký sportovní výkon se tady od nikoho neočekává. „Můžete běžet, jít, plazit se nebo třeba skákat žabáky,“ tvrdí doslova organizátoři. Většina lidí běží pěkně v klidu a užívá si barvy. Kdo chce znát svůj čas, může si ho změřit sám.

Color Run je o pozitivní energii, ale díky pětikilometrovému běhu také propaguje zdravý životní styl. Přes 60 % účastníků běží pět kilometrů poprvé a tím se seznamují s možností, jak zlepšit své zdraví a kondici pravidelným běháním. Barevní běžci se liší svou motivací, věkem i kondicí. Díky absenci časomíry a rozhodčích je závod vhodný pro všechny věkové kategorie, od nováčků po profesionální atlety. Někdo běží pro zábavu, někdo pro lásku. The Color Run už zažil nejméně deset žádostí o ruku a jednu svatbu.

The Color Run se koná v sobotu 30. května a platí se tu startovné. Do 29. května zaplatíte 690 Kč a v den akce o stovku víc. Zvýhodněné jsou týmy minimálně čtyř a více členů, tam to pak vyjde každého ještě o stovku levněji, ale nejde ho koupit v den akce. Každý běžec pak dostane speciální závodní tričko, dvě tetování, čelenku The Color Run, tašku, balíček barev a startovní číslo. Po doběhnutí do cíle pak dostanete medaili. Běží se na v pražských Holešovicích.

1 Fotografie
The Color Run: Zábava, u které nesmíš chybět 1
Další články