Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Špičková profesionální kadeřnice Misha říká: V drogérii bych si šampon nekoupila.

Špičková profesionální kadeřnice Misha říká: V drogérii bych si šampon nekoupila.
Foto: mishahairstudio.com
Autor: Adéla

25. květen 2015 18:42

Misha Čadková je majitelkou renomovaného Misha/hair studio, kreativní ředitelkou HCF, nejlepších vlasových salonů v ČR a zároveň Tecni art artist pro Loreal Professionnel. Její vlastní studio je členem české sekce Haute Coiffure Francaise, seskupení kadeřnických salonů, které  povyšuje kadeřnickou práci na umění. Tým kadeřnic kolem Mishy se podílí na show a módních přehlídkách a i ona sama slaví pravidelně úspěchy v prestižních kadeřnických soutěžích. V exkluzivním rozhovoru pro Laskomat se rozpovídala o tom, proč by nikdy nepoužívala produkty z drogérie, jaký střih je nejpraktičtější a proč se kadeřníci vyžívají v extravagantních účesech.

Kdybyste měla porovnat barvy z drogerie a ty profesionální, jaký by byl verdikt?

Rozdíl mezi nimi je už v samotném složení, hlavně se to týká amoniaku. Profesionální barvy jsou jemnější, neobalují tolik vlasy, a díky tomu je ani nenarušují. Já se proto barvám z drogerie zásadně vyhýbám a nedoporučuji je.

Poznáte na první pohled, kdo se barví doma a kdo chodí ke kadeřnici?

Vytvořit a vymyslet tu správnou barvu zákaznici přímo na míru není tak jednoduché. Musí se přihlížet k mnoha věcem, jako jsou šediny nebo velké odrosty. Proto nejde barvit jen jednou krabičkou, při domácím barvení má odrost jinou barvu než zbytek vlasů. Od profesionála budete mít vždycky přesně barvu, jakou chcete. Takže ano, na ulici poznám, kdo se barví doma.

Některé ženy dávají přednost barvení vlasů hennou, co si o tom myslíte?

Jako profesionální kadeřnice nemám hennu ráda z jednoho prostého důvodu, nedá se z vlasů dostat, přebarvit ani změnit, takže je to pro mě a pro většinu mých kolegů noční můra. Pokud ale někdo chce čistě přírodní barvu, tak proč ne.

Co byste poradila blondýnkám, které chtějí mít dlouhé vlasy, ale kvůli peroxidování je mají poničené?

Už samotné slovo peroxidování je šílené, takže pokud vám něco podobného kadeřník dělá nebo nevymluví, buďte opatrné. Dnes už existuje spousta technik i pro přirozené blond odstíny, které nedávají vlasům tolik zabrat. I přesto je důležitá péče. Používejte produkty, které vyplňují strukturu vlasů a navrací pevnost, vlasy správně česejte a rozhodně si je nebarvěte sama doma. Peroxidová blond už navíc není trendy, do módy přicházejí přirozenější odstíny, které vlasy tolik nenamáhají.

Spoustu dražších produktů v drogériích podle reklamy vyvíjejí profesionální stylisté a jsou kvalitnější. Je to pravda?

Nejsem ten, kdo by měl hodnotit produkty v drogériích, ale budu mluvit sama za sebe. Já bych je na své vlasy nepoužila. Vím, co dokáže udělat profesionální produkt, včetně šamponů či tužidel. Tohle produkt z drogérie nedokáže a barva už vůbec ne. Za profesionální vlasovou kosmetikou stojí výzkum a práce stylistů, u nabídky v drogériích o tom pochybuji, je to spíš reklamní tah.

Co si myslíte o věčně propíraných silikonech ve vlasové kosmetice?

Produkty s obsahem silikonu vlasy obalují, a tím oslabují, proto není jejich dlouhodobé používání ideální. Vhodné je produkty střídat, stejně jako třeba v případě péče o pleť. Já doporučuji přípravky obohacené o vitaminy a oleje profesionálních značek ze salonu.

Fandíte spíš kratším sestřihům, nebo velkým hřívám?

Nemám vyhraněný styl, mám ráda vše, když to člověku sedne a cítí se dobře. Udržování je u obou variant stejné, pokud je střih dobrý, práce s účesem je minimální. Já osobně mám ráda objem a ležérní vlny, tomu také nahrává letošní trend, ve kterém se vrací 70. léta. Vlasy jsou lehce zvlněné a rozcuchané.

Proč se špičkový kadeřníci často prezentují extravagantními účesy, které nemohou mít žádné praktické využití?

Účesy na fotkách a v soutěžích si hodnotí kadeřníci vzájemně a ti vidí za extravagantními účesy a výraznými střihy něco víc – umění, myšlení lidí, kteří účesy tvoří. Běžné účesy pro nás na fotkách nejsou tak zajímavé, to je naše každodenní práce.

Současná móda přeje vousáčům, chodí si pánové do salónů nechat upravovat plnovous jako v minulém století?

Tohle už bohužel nebude nikdy trend jako dřív, kdy chodili pánové do salónů každý týden. Doba je uspěchaná a vše jde rychle dopředu, takže chlapi nechávají dorůst vousy a přijdou až je potřeba je zkrátit, upravit nebo zastřihnout.

Jste špičkou ve svém oboru, co jste musela svému úspěchu obětovat?

Spoustu volného času. Ale moje práce je i mým koníčkem, proto toho nelituji.

14 Fotografií
Špičková profesionální kadeřnice Misha říká: V drogérii bych si šampon nekoupila. 1
podzim, zima 2014
podzim, zima 2014
podzim, zima 2014/2015
zima 2014/2015
avangarda
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
mishahairstudio.com
Další články