Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Vy nemáte ještě tetování? A jste vůbec z tohoto světa?

Vy nemáte ještě tetování? A jste vůbec z tohoto světa?
Foto: designzzz.com
Autor: Veronika Čapková

22. květen 2015 17:53

Tetováním se dříve cejchovali příznivci různých náboženských, či etnických skupin. Posléze se stalo vyjádřením určitého životního stylu. V 18. století nebylo námořníka, který by na své svalnaté ruce neměl vytetovanou mořskou pannu, či lodní kotvu.

I nyní je vyjádřením životního stylu. Necháváme si vykreslit na svá těla naše motta, důležitá data, která nechceme zapomenout, jména lásek, nebo jen tak něco, co se nám líbí. Proč? Protože to vypadá sakra dobře!

Pořádně si promyslet a zvolit si vhodné tetování je více než důležité

Nechci vám tu po vzoru vašich matek kázat, že ho budete mít na celý život a až zestárnete, tak se vám třeba nebude líbit. Ale pravdou je, že každá kérka, která byla kdy vytvořena, vyjadřovala vždy nějaké pocity svého vlastníka. Tyhle city a pocity je důležité si před návštěvou tetovacího studia urovnat (snad nechcete dopadnout jako Jaromír Hanzlík v Létu s kovbojem). Pubertální výstřelky a momentální uctívání nějakého stylu, který vám zcela jistě déle než do dvaceti nevydrží, vám také moc při výběru tetování neposlouží. Alespoň ne k tomu pravému. Tetování je přeci jen o dlouhodobějším rozpoložení a tím pak symbolizuje vnitřní pocity.

Jak si zvolit toho správného tatéra

Jsou tatéři a jsou mistři tatéři. Ne každý, kdo dovede vzít jehlu do netřesoucí ruky a vytvořit vám něco na těle, je tatér, tak jako každý, kdo má štětec, není malíř. Tetování je umění a vy snad chcete mít na sobě umělecké dílo. Proto rozhodně nešetřete penězi a připlaťte si za kvalitu. Asi se vám zrovna nebude chtít investovat do letenky do Los Angeles a vyžadovat se audience u jednoho z těch nejlepších – Dr. Woa. Je otázkou, zda byste vůbec pochodili, frontu si vystála už i Cara Delevingne, David Beckham, či Ellie Goulding. Ale investujte alespoň do toho nejlepšího, co nabízí Česká republika. Poznáte to snadno, pokud vám tatér chce účtovat za kérku pár stovek, jako bonus přidat jedno zdarma, a adresa jeho studia směřuje do žižkovského sídliště, rozsviťte na kontrolce červenou.

Nepodléhejte módním trendům

Módní trendy jsou důležité, všichni chceme být in, nosit, co se nosí a je jedno, jestli se to týká oblečení, kosmetiky, nebo způsobu ostříhání. Není to jedno, pokud jde o tetování. Šatník můžete změnit, vousáči, vy můžete tu svoji kštici kdykoliv oholit, ale tetování se zkrátka nezbavíte jen tak snadno. Takže pamatujte, že i když teď světu vládnou svalnatí hoši s kmenovou kérkou na hrudi, se kterou se nejspíše chtějí podobat některému z herců v The Vikings, za pár let to tak ale nebude. Ani japonské malůvky Koi Tattoo nebudou stále v módě. Také je víc než pravděpodobné, že pokud si necháte na své tělo zvěčnit úplně to samé tetování, které má váš slavný idol, za chvilku ho bude mít půlka ulice. Tenhle geniální nápad totiž nebudete mít zcela jistě sami.

Rada na závěr? Řiďte se svým srdcem. Tady je jeho poslouchání na místě, a pokud si nejste úplně jistí, co by vás tak mělo vyjadřovat, počkejte, ono to přijde. Něco se stane, něco si uvědomíte a najednou tu bude ta pravá malůvka pro vás.

6 Fotografií
Vy nemáte ještě tetování? A jste vůbec z tohoto světa? 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Dr. Woo
Další články