Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Votvírák již tradičně votevře festivalovou sezónu. Už máte lístky?

Votvírák již tradičně votevře festivalovou sezónu. Už máte lístky?
Foto: votvírák.cz
Autor: Adéla

19. květen 2015 16:46

Jeden z prvních větších letních hudebních festivalů se blíží. Votvírák tradičně zahajuje letní festivalovou sezónu a nejinak tomu bude i letos. Navíc do konce června máte poslední možnost koupit si přes internet levnější lupeny. Protože to vypadá, že na místě už nebudou vůbec. A ten koktejl českých a slovenských kapel bude stát za to.

 

Votvírák se již tradičně koná v Milovicích asi pětadvacet kilometrů od Prahy, letos připadne na 12. až 14. června. Říkat si, že dorazíte v pátek po práci, je odzkoušená blbost, a ten den dovolené se fakt vyplatí. Lepší je zapařit v pátek a sobotu  (v neděli se v klidu léčit) než volat v pondělí do práce, že vás přepadla náhlá choroba a dorazíte až v úterý.

 

Z kapel je letošním headlinerem jednoznačně Arakain s Lucií Bílou, o čemž ovšem nelze prohlásit, že je to to nejlepší, co se na Votvíráku chystá. Ono se totiž chystá snad všechno, na co si vzpomenete. Z těch punkovějších zaujme v seznamu kapel třeba Divokej Bill, Horkýže Slíže, Medvěd 009, Sto Zvířat a naprostý punk je pak bezesporu Mig 21 a Jaroslav Uhlíř. Z trochu klasičtějšího roku nelze přehlédnout Škwor, Katapult nebo Citron a pro něžnější povahy je tu Ewa Farna, No Name, Majk Spirit a další. Opravdovou lahůdkou je ovšem jednoznačně Ráj houbařů. A ano, vážně se tohle všechno vejde do tří dnů. Na Votvíráku jsou tři stage, takže se nestane, že byste neměli zrovna na aktuální kapelu náladu. Prostě se přešoupnete o kousek vedle. No a k tomu pak ten nekonečný seznam doprovodného programu.

 

Oproti loňsku tu je jedna novinka pro dámičky, tedy placené stanové  Logistic Real městečko, ve kterém si podle popisu užijete vyšší úroveň pobytu. Připlatíte si v předprodeji 120 Kč, na místě pak 355 Kč a dostanete omezenou kapacitu, takže menší množství lidí šlapajících v noci po stanech, oddělené sociálky a vlastní pytlík na odpadky. A to se vyplatí.

 

Máte-li rádi letní festivaly a nemůžete se dočkat Colours of Ostrava nebo Rock for People, pak je Votvírák dobré zahřívací kolo. Jsou to sice čistě české kapely, na ty se ale mnohdy paří nejlépe. Ale vážně bacha na lístky, už vloni byl problém je těsně před akcí sehnat.

2 Fotografie
Votvírák již tradičně votevře festivalovou sezónu. Už máte lístky? 1
{$nadpis} {$i}
Další články