Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zahrajte si na princeznu - pojeďte na Moravu!

Zahrajte si na princeznu - pojeďte na Moravu!
Foto: Kerut
Autor: Lorettine

13. květen 2015 17:34

Ať už bydlíte v rušném městě, anebo na vesnici, kde chcípl pes, jihomoravská maloměsta vás naprosto uhranou. Jsou fotogenická, koketní a nezapomenutelná. Jako valtické svatovavřinecké!

Česko má možná pár nedostatků (a kdo ne), ale je nutno mu přiznat minimálně jeden zcela unikátní klad: Máme tu hromadu překrásných zámků. A hned několik podobných perel se nachází na jedné hromádce, na asi padesáti kilometrech čtverečních, v tom nejjižnějším cípu Moravy! Dnes vás pozvu do dvou z nich.

Tak třeba zámek Lednice. Ryzí neogotika, přenádherné zahrady, skleník, a během letních prázdnin se nedoporučuje vodit si sem čivavy, protože se zde konávají show s dravými ptáky. Loďky na jezeře jsou samozřejmostí. Když už zde budete, nezapomeňte vystoupat na Minaret a podívat se na žraloky a piraně v akváriu (to aby princezen nebylo moc). Na jídlo se stavte U Tlustých – konec konců, Šéf jim dal tři hvězdy a můžu vám říct, že věděl, co dělá.

Pokud preferujete oblejší tvary, do Valtic to nemáte daleko. Tamější zámek má poněkud historičtější patinu, je barokní a hodně tam straší (ale jen v noci). V konírně se každý květen konají vinné slavnosti, a ty za to rozhodně stojí. Zahrady jsou divočejší, než ty Lednické. Pokud se chcete se svou láskou líbat v keřích, je snadnější se tu schovat. :) Po návštěvě zámeckého areálu se jděte poveselit třeba do školního sklepa (ten je jen jeden!) – je zcela unikátní, patří střední vinařské škole, a ochutnat zde můžete klauzurní práce místních studentů someliérství! A věřte, že do těch vín jsou nuceni vkládat kus sebe, aby uspěli.

Takže přijeďte na Moravu, je tu krásně! ...Ale radši sem nejezděte autem, máme tu totiž opravdu, OPRAVDU výborné víno. :)

2 Fotografie
Zahrajte si na princeznu - pojeďte na Moravu! 1
Zámek Lednice
Další články