Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Sebeláska není sobectví, ale základ veškerého úspěchu

Sebeláska není sobectví, ale základ veškerého úspěchu
Foto: Kevin Schmitz
Autor: Veronika Čapková

8. květen 2015 11:08

„Miluju tě, ale sebe miluji víc“, říká Samantha (Kim Cattrall) svému příteli Jarrymu ve filmu Sex ve městě. Odvážná věta, která jenom málu z nás vyplynula někdy na mysl, a ještě méně ji vyslovilo. Asi se nám to zdá moc sobecké - milovat sama sebe - přitom je to základ pro všechny mezilidské vztahy, které se snažíme, nebo budeme snažit navodit. Je to základ k tomu, aby nás měli rádi i ostatní. Možná vám to bude připadat sobecké, ale popřemýšlejte: Proč by vás měl milovat někdo, když se nedokážete milovat sama?

Obzvláště ženy mají sklony k tomu, aby se neustále podceňovaly. Každá z nás na sobě na požádání najde hned několik chyb. Jen si vzpomeňte, co jste naposledy probíraly s kamarádkami u kafe? Vztahy, práci a určitě v souvislosti s těmito tématy padly věty tipu: Proč by mě také chtěl? Vždyť jsem hnusná; Nemůžu najít dobrou práci, protože jsem úplně trapná; Mám velký nos, tlusté nohy, nechutné vlasy… Sebetrýzňující poznámky určené naší osobě pronášíme dennodenně. Nejdříve možná jen protože chceme, aby nás ostatní začali přesvědčovat, že to tak není. Posléze tomu však začneme i věřit. Nejsme samy se sebou šťastné, nemáme se rádi, a když se nám něco podaří, v něčem máme úspěch, neumíme si ho užít, protože nám pořád nějaký ten hlásek v hlavě dokola říká, že si to stejně nezasloužíme. Je to cesta do pekel. Jistě, vždy tu bude někdo chytřejší či hezčí než vy. Ale ruku na srdce, byla byste se sebou více spokojená, kdybyste byla hubenější, měla hustější vlasy či inteligentnější promluvy? I tak byste si na sobě našla další chyby. Tak zkuste přestat být samy sobě největším nepřítelem a jděte si konečně za svými sny. Mít se ráda je důležité, nikdo jiný to za vás neudělá…

5 důvodů, pro které se musíte milovat

 Jste, jaká jste a taková jste dokonalá

Každý máme své chyby. Ano, i topmodelky mají své chyby a moc dobře o nich ví. Věřte tomu nebo ne, ale na světě neexistuje člověk, který by byl naprosto bez chybičky, který by zvládal a uměl vše. Ty všechny nedostatky, které vy vidíte jako důvody, které vám zaručují nespokojený život v přítomnosti i v budoucnosti, jsou vaše charakteristické znaky. Nejde vám fyzika? Tak se asi nepřidáte nikdy do týmu kluků z Teorie velkého třesku, ale zase určitě vynikáte v jiné oblasti. Máte velký zadek? Kde by byla Jennifer Lopez bez svého mega pozadí? Máte velký nos? Myslíte si, že by si někdy někdo zapamatoval Barbru Streisand, kdyby nevlastnila ten svůj frňáček? Už víte, kam tím mířím?

Nikdo se nesměje jako vy

Váš úsměv je zcela výjimečný a dokáže dostat do dobré nálady skoro každého. I vás. Smějte se více. Od smíchu se hubne, prodlouží vám život a ještě budete vypadat mnohem lépe, než se zamračeným obličejem.

Jste naprosto jedinečné

Originálů na světě není mnoho a jsou vzácné. Jsou to diamanty, umělecká díla, rukopisy od slavných autorů a vy. Nikdo na světě není jako vy. Možná vám je někdo podobný, ale shodu nenaleznete. A to už je důvod pro to milovat se, ne?

Protože pomluvy určené vaší osobě nejsou pravdou a mnohdy s vámi ani nemají moc společného

Už jste někdy přemýšlela nad tím, jak je možné, že bulvární novináři vždy vědí, kde ulovit nějaký ten pikantní snímeček slavných osobností? Protože je samy hvězdy často navedou! Uvědomují si, že je dobré, když se o nich mluví, i když to není zrovna v dobrém. Nezajímaví, nudní lidé se nepomlouvají. Kousavé poznámky jsou určené těm, kterým ostatní závidí. Neexistuje na světě člověk ten, který by se líbil všem. Koho by měli všichni rádi. Ale koho to zajímá? Když budete mít ráda sama sebe, nebude vám na tom záležet a paradoxně budete k sobě přitahovat i více lidí.

Protože jste žena a často se svými schopnostmi vyrovnáte superhrdinům

Vezměte si papír a jednou si zkuste místo všech vašich nedostatků také sepsat seznam věcí, pro které jste úžasná. Bude vám to možná trvat delší dobu, ale naleznete schopnosti, které berete jako samozřejmost a přitom je mnoho lidí neumí, nebo nevlastní. Tak už víte, proč jste perfektní?

Začínám a končím vzpomínkou (ne, nebojte se, není smuteční) na Samanthu ze Sexu ve městě - vzor dokonalé ženy. Ale to, co nás k ní nejvíce táhne, nejsou vlasy, postava, ani oči… Je to sebevědomí, co z ní vyzařuje a to je založené na velké sebelásce. Nic není přitažlivějšího, než lidé, kteří jsou v pohodě sami se sebou.

1 Fotografie
Sebeláska není sobectví, ale základ veškerého úspěchu 1
Další články