Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Catwoman: Mamánci - ohrožený druh, nebo všudypřítomná skutečnost?

Catwoman: Mamánci - ohrožený druh, nebo všudypřítomná skutečnost?
Foto: 1pez.deviantart.com
Autor: Catwoman a Veronika Čapková

7. květen 2015 08:41

Známe je všichni. Jsou to kluci odvedle, kamarádi, nebo naše lásky, ať už bývalé, nebo současné. Dříve spíše ohrožený druh, nyní nepatrně přemnožený – muži závislí na maminkách neboli mamánci.  Jsou to ti, kteří vám budou neustále tvrdit, že maminky svíčková je prostě nejlepší a tu vy nikdy nepřekonáte. Ti, kteří nikdy váš názor nebudou brát vážně, protože jediná pravda je ta, kterou prohlašuje žena, jenž je porodila. Ti, kteří razí heslo: Dokud funí, budu u ní!

Myslíme si, že je z té teplé náruče maminky vymaníme, přeci jen jim můžeme nabídnout něco, co ona ne. Doufáme, snažíme se, nenápadně je postrkujeme k samostatnosti, jenže se většinou setkáváme jen s dalším a dalším nezdarem, či nespravedlivou kritikou. Jsme ty „zlé“, které dostatečně neuctíváme ženu jeho života. Když ho miluješ, není co řešit? Doplnila bych slovíčko „někdy“. Protože jsou situace, kdy už to dál bez újmy na zdraví prostě nejde. A co na to naše vztahová odbornice Catwoman?Zeptali jsme se…

Láska matky k synovi může mít mnoho podob. Průser ovšem nastává v momentě, kdy si matka ze svého syna dělá "rukojmího", kterého citově vydírá, manipuluje s ním, protože na něm trpí citovou závislostí a kompenzuje si skrz svého potomka nenaplnění v životě, které může mít příčiny různého charakteru. Taková maminka "vše myslí dobře", a tak trpí pocitem, že má na takové jednání právo. Jenže synátor pod vedením takové "královny matky" může rovnou zapomenout na nějaký hluboký, dlouhotrvající osobní život. Vždyť přeci jednu "parťačku" už má a ta bude brát jakoukoliv ženu jako hrozbu. Všichni známe hokejovou legendu Jardu Jágra. Na ledě je neuvěřitelný a odvážný tahoun. Jenže asi už mnoho z nás zaslechlo šuškandu o jeho vztahu s maminkou, která stále vládne pevnou rukou. Jestli je na tom něco pravdy, tak mu nepomohou ani ty miliardy na kontě.

Měly jste to „štěstí a potkaly mamánka?

Mamánek bydlí často ve stejné domácnosti se svou maminkou i ve věku, kdy by se dalo očekávat, že už bude samostatný. Nicméně obývání stejné domácnosti ještě nutně nemusí mít takový význam. Další skutečnost, při které bych na vašem místě zbystřila, jsou časté telefony několikrát do týdne, smskování nebo intenzivní frekvence návštěv, ať už plánovaných, neplánovaných, nečekaných, ale i očekávaných.

Teď se Catwoman ale dostává k tomu hlavnímu, co fakticky ukazuje na to, že trávíte čas s mužem, kterého má na vodítku jeho maminka.

Průvodními jevy jsou:

  • Stabilně mu dává najevo, jak ji potřebuje ve smyslu " Beze mě jsi neschopný, Nikdo se o tebe nepostará tak jako já apod."
  • Kontroluje ho, kecá mu do života a když už neví co by, hledá záminky, aby ji musel nějak pomoct, navštívit atd.

Jestliže je muž matkou silně ovlivnitelný, což často poukazuje na jeho citlivost v charakteru, s kterou jdou ruku v ruce i pocity viny, jakmile by se vzepřel mamince, která se o něj tak úžasně starala a stará, zplodila ho, držela mu lavor, když blinkal a já nevím, co ještě :), tak si mé milé dámy zaděláváte na nesmyslné problémy a starosti. Váš vybraný partner se s tím musí vypořádat sám a vy máte jen malý a skutečně nepřímý vliv na to, aby s tím něco udělal. Bohužel vy mu v hlavě nesedíte a tak mu nemůžete zavelet:  "Už to konečně pochop a něco s tím udělej!". Dotyčný si navíc ani nemusí uvědomovat, do čeho se to vlastně nechal uvázat, nebo to nemusí být schopný pro sebe upřímně pojmenovat. Ve výsledku to pak tím pádem ani neumí vyřešit a vůbec má celkově z řešení obavy, protože by musel opustit svou komfortní zónu.

Jak mu pomoci se vymanit z matčiny náruče?

Máte několik věcí na výběr a to je plus, ne? :) Můžete to přijmout a čekat trpělivě na zázrak. Sice nejsem věřící, ale třeba "ptáček v hnízdečku" vyčaruje u chlapa sílu, odhodlání a odvahu to vyřešit a mamince prezentovat nový postoj, vytyčit nová pravidla a hranice a to vše dodržovat.

Na vynucení si řešení zapomeňte, nebude mít takový efekt, jako když si k tomu dojde dotyčný sám. Můžete si ale s partnerem promluvit a vysvětlit mu přesně, jasně a konkrétně, čím vám to ubližuje. Jestli vás miluje, bude naslouchat a bude to chtít řešit. I kdyby na to šel špatně, minimálně snahu projeví. Vytrvalá a opakovaná snaha nakonec může přinést dobré výsledky. Když na to bude kašlat a bude hledat vinu u vás, vytvořte si v hlavě jasnou představu, do kdy jste ochotné čekat na jeho aktivitu a co pak uděláte, když nepřijde. Měly byste si také jasně definovat, co za minimální výsledky si představujete - jakého pokroku by měl dosáhnout. Jakmile ten čas nastane a protějšek neudělá i ty minimální pokroky, zařiďte se dle toho, co jste si naplánovaly. Chyby se totiž s velkou pravděpodobností nedopustíte... Stojí takový mamánek za to, abyste byly věčné čekatelky?

Dalším řešením je vztah ukončit a jít dál…

Vím, že jsem neskončila své povídání příliš pozitivně. Naštěstí konce provázejí nové začátky a to jsou příležitosti, jak si to v životě zařídit lépe. ;-)

Holky, hodně zdaru bez mamánků. ;)

Hmmmmm.....Jsem zvědavá, jestli to ten Jágr prolomí..... ne, že si zlomí malíček........, ale že ptáček najde své hnízdečko :D

1 Fotografie
Catwoman: Mamánci - ohrožený druh, nebo všudypřítomná skutečnost? 1
Další články