Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zrcadlo, zrcadlo, kolik mi je let?

Zrcadlo, zrcadlo, kolik mi je let?
Autor: Lorettine

6. květen 2015 16:59

Ať už chcete znát, co v kterou denní hodinu jíst, jaký máte srdeční tep, anebo zda vás týpek odvedle miluje, na vše existuje aplikace! Pravdou je, že ačkoli jsou naše telefony mnohdy chytřejší, než my, ještě stále nás nejsou schopny vcucnout, teleportovat a vyplivnout někde na Havaji, ale třeba i na to přijde. Fantazie tvůrců „appek“ nezná hranice!

Minulý čtvrtek se kreativci z Microsoftu rozhodli otestovat novou aplikaci, která má údajně být schopna uhodnout vaše pohlaví i věk! Měla to být jen krátká zkouška, doufalo se v několik desítek uživatelů, kteří stránku how-old rozklikají a otestují schopnost aplikace na základě přednastavených fotek z Bingu. Místo toho ale pánové z Microsoftu zůstali totálně perplex, když zjistili, že během několika hodin si věk nechalo odhadnout na 35.000 lidí! A rozhodně nepoužili přednastavené fotky, nýbrž si nahráli své vlastní!

Se schopností sociálních sítí pandemicky šířit jakoukoli informaci se vlastně ani není čemu divit. Nebo teda je, ale není. How-old je totiž teprve v plenkách a její tvůrci se dušují, že rozhodně zamýšlejí ještě leccos zlepšovat.

Prozatím je How-old přibližně tak přesná jako předpověď počasí. Pohlaví sice většinou odhadne – možná vás to uklidní – ale co se týče věku, může se stát, že vás třeba hluboce urazí (pokud nejste tak dokonalí, jako Dana Morávková, které How-old hádal, tuším, nějak kolem třicítky).

Při dotazu na to, jakým systémem vlastně tato záhadná aplikace funguje, její tvůrcové odpověděli, že se průměrují data obdržená z každé jedné fotky – rysy ve tváři, výrazy, a podobně. Posuzované fotky si prý stránka nikde neukládá, pracuje pouze s daty, které z každé jedné z nich vyfiltruje.

Takže nám nezbývá, než počkat, až How-old vyfiltruje dostatek fotek, aby si přestal plést staříky s miminky, a ty zase s porcelánovými panenkami. Nechte si posoudit fotku, a pokud oplýváte schopností smát se sami sobě, máte vyhráno. A časem třeba někdo vynalezne i tu aplikaci pro teleport... :)

1 Fotografie
Zrcadlo, zrcadlo, kolik mi je let? 1
Další články