Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Na co v květnu do kina? Sci-fi to jistí!

Na co v květnu do kina? Sci-fi to jistí!
Autor: Adéla

5. květen 2015 16:13

Je sice pravda, že květen už přeje procházkám a výletům, večery jsou ale stále čas od času chladné, a tak je možná lepší nepohrdat filmovou nabídkou. Ta je navíc v měsíci lásky víc než lákavá. Jen na romantické rande to úplně není, chystá se totiž hlavně sci-fi a komedie. Kdo by však chtěl propásnout Šíleného Maxe nebo Ex Machina, že?

Slibné sci-fi kam se jen podíváš

Hned tenhle týden zaplesají srdce všem sci-fi fanouškům, do kin jde Ex Machina, film o robotech s umělou inteligencí. Co se asi tak může stát, až nadějný student Caleb zjistí, že je součástí experimentu a geniální vědec Nathan mu při seznamování s unikátní robotickou dívkou Avou neřekl úplně všechno? Reakce ze zahraničí jsou víc než slibné, takže až zase nebudete vědět, kam se po procházce usadit, sedačka v kině by mohla být tím pravým místem.

Podobný žánr, jen trochu šílenější zpracování nás čeká i příští týden. Šílený Max s podtitulem Zběsilá cesta spojí osudy Toma Hardyho a Charlize Theron v nelítostné poušti, kde narazí na ozbrojeného elitního Imperatora Furiosu. A bude to drsné. Kdo viděl trailer, ví, že není o čem diskutovat. Tohle prostě musíte na velkém plátně vidět.

Do třetice je tu ještě George Cloony, který se na konci května vydá hledat záhadný Tommorowland, ztracený kdesi v čase a prostoru.

Česká komedie to jistí

Chcete-li sázku na jistotu a dobře rozjeté rande, pak vás v květnu potěší novinka Život je život. Herci Miroslav Táborský, Marek Taclík, Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Tereza Voříšková a Barbora Poláková nemohli natočit nic špatného. Tři dcery, ta šestnáctiletá těhotná, ta nejstarší i s mužem se stěhuje zpět k rodičům a prostřední se lepí na paty naprostí exoti. K tomu manželka nespokojená s dovolenou na Mácháči. Co dodat.

Naším druhým typem je Den blbec. Oddechová komedie je o tom, že vybočit ze zajetých kolejí vás může donutit zdánlivě příšerná událost. Třeba když vás jako bankovního úředníka unese týpek jménem Nappo ve vašem autě spolu se spoustou peněz. Pak přijde Amsterdam, dluhopisy, mafiáni, Kajmanské ostrovy a vy zjistíte, že trocha adrenalinu ještě nikdy nikomu neuškodila.

1 Fotografie
Na co v květnu do kina? Sci-fi to jistí! 1
Další články