Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Chcete mít i na jaře pleť bez chybičky ale nevypadat jako maska? Vyzkoušejte BB krémy!

Chcete mít i na jaře pleť bez chybičky ale nevypadat jako maska? Vyzkoušejte BB krémy!
Foto: Kevin Schmitz
Autor: Markéta

4. květen 2015 17:24

Krásný den milé dámy! Máme tady jaro, a ač se někdy počasí rozhodně jarně netváří, tak přesto je těch pěkných dní více, než šeredných. Ruku v ruce s jarem a nadcházejícím létem jsou teploty na teploměru, které se šplhají čím dál více hore a s tím se pojí i naše problémy s make-upem. Co tím chci říci? Tedy to, že čím více jdou teploty na teploměrech nahoru, tím více jde náš makeup dolů. Co s tím? Laskomat ví jak na to.

Známe to všechny. Ráno si na sebe naplácáme makeup – normální běžnou vrstvu a jen co na nás chvíli svítí slunce, pokožka se mírně zpotí a makeup se (občas) začne na pleti pohybovat. Není to pravidlem, dost často je to i typem pokožky, ale přes to všechno po nějaké chvíli, po náročném dni, se nám může stát, že je makeup ten tam.

Dá se s tím dělat pár věcí – buď se na makeup vykašleme a nebudeme ho používat, což je však asi u 99 % žen, které makeup používají běžně, celkem nemyslitelné, nebo zvolíme lehčí alternativy makeupů. Na co tedy narážím? Můžete zkusit jeden z makeupů, na který jsme vám již psali recenzi – L’Oréal Paris Nude Magique Eau De Teint je opravdu lehká alternativa, kterou je vhodné vyzkoušet. Nebo…

Další varianty a možnosti shledáváme v BB krémech. Tyto produkty, které se staly hitem již před deseti lety v Asii, se postupně po letech dostaly i k nám do Evropy a staly se hitem i na našem kosmetickém trhu. Posledních pár let jsou tedy BB krémy oblíbené mezi ženami a dívkami čím dál více. Proč tomu tak je?

BB krémy se vyznačují mnohými vlastnostmi – tedy v podstatě je to produkt á la „několik v jednom“. Jde o to, že tyto krémy spojují služby pečující a dekorativní kosmetiky. Mezi jejich přednosti může patřit – hydratace pleti (což nahrazuje třeba pleťový hydratační krém), regenerace pleti (což mají například dost často za úkol krémy noční), pravidlem je i nějaký ten SPF faktor a BB krémy pro zralou pleť mohou dokonce obsahovat i různá séra proti vráskám či proti projevům stárnutí pokožky. Z hlediska dekorativní kosmetiky může kvalitní BB krém nahradit například právě makeup, korektor nebo i rozjasňovač.

Všeobecnou výhodou, kromě zmíněných vlastností, je jejich lehká konzistence, jež se podstatně liší od hutných makeupů, která nám dává pocit, že na pleti vlastně skoro nic nemáme, ale přesto máme pleť sjednocenou a svěží.

Jako negativum bych vypíchla v podstatě to, jak je zmíněno v názvu – BB krém, je to opravdu tónovaný krém, který nemá velké krytí, tedy, nedokonalosti pleti, které chcete zakrýt, prostě nezakryjete. Dále jsem dlouhodobě zklamaná z omezeného výběru odstínů – některé značky mají pouze světlý a tmavý odstín. A osobně mohu říci, že i nějaké světlé odstíny jsou dost tmavé. Je pravdou, že se nabídka BB krémů od jejich „prvoobjevení“ v drogériích podstatně zlepšila a dnes má již skoro každá kosmetická značka svoji BB nabídku, přesto myslím, že větší výběr odstínů by přivítala nejedna z nás.

A jak to máte vy dámy? Jste věrné klasickým make-upům, nebo jste propadly kouzlu, jednoduchosti a lehkosti BB krémů?

1 Fotografie
Chcete mít i na jaře pleť bez chybičky ale nevypadat jako maska? Vyzkoušejte BB krémy! 1
Další články