Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Ozvláštněte si kouzelnými rituály (nejen) magickou Walpružinu noc!

Ozvláštněte si kouzelnými rituály (nejen) magickou Walpružinu noc!
Foto: octoberfarm.blogspot.com
Autor: Veronika Čapková

30. duben 2015 10:02

Asi jen málu lidí něco řekne název Filipojakubská noc, Walpružina noc, či Beltine. A přece ji jistojistě slaví. Akorát ji mají spojenou většinou jen s opékáním buřtů a stavěním májky. Nic proti ničemu. Také kdo by neměl rád tuhle seškvařenou dobrotu? Právě však máme před sebou tu nejmagičtější noc roku, tak proč si ji trošku neozvláštnit a nevyužít tu energii, kterou znali již předci.

Musím se přiznat, že jsem si až donedávna přestavovala historii pálení čarodějnic poněkud brutálněji, než, jak jsem se nyní dozvěděla, opravdu vznikla. Ano, myslela jsem si, že v dřívějších dobách v našich českých hájích naháněli muži s pochodněmi ponurými uličkami nebohé ženy a přivazovali je posléze k hranicím, kde je s cejchem čarodějnice v bolestech upalovali. Ano, není to pravda. Ale s magií všechno to má přesto hodně společného. Dříve lidé totiž věřili, že se v předvečer prvního máje slétají čarodějnice na  nejvyšší kopec v obci a pořádají tam sabat. Rozhodli se tedy té nebývalé moci, která se všude kolem vznášela, využít a posvětit svou úrodu. K tomu jim mělo pomoci právě spalování košťat. Nebyli to však žádní nebojsové a velmi se báli, aby se čarodějnice nerozhněvaly, že používají jejich magii pro svůj prospěch. Proto ještě tři dny před Filipojakubskou nocí prováděli rituál, při němž vykuřovali své domovy kadidlem, kropili je svěcenou vodou a vydávali hlasité zvuky (většinou práskání bičem). To ale ještě nebylo všechno. Nakonec ještě musela celá rodina oběhnout kolem svého stavení v magickém kruhu. Já nevím, jak vy, ale já se začínám dnešního večera trošku bát. Zní o hodně tajemněji, než moje verze s pálením starých kořenářek.

Můžete tomu věřit, nebo ne. Ale rozhodně máte o důvod víc si dnešní noc trošku ozvláštnit a po vzoru našich předků provést nějaký rituál. Magie se vznáší všude ve vzduchu, tak proč toho nevyužít?

Rituál s ohněm

Nějaký ten ohníček bude mít asi k dispozici dnes každý. Tak až u něho budete sedět, vzpomeňte si, co vás tíží a spalte to – doslova. Ublížila vám bývalá láska, kamarád, či kdokoliv jiný? Vezměte jeho fotku a spalte ji! Tento rituál prováděly s oblibou zejména pohanské ženy. Fotografie samozřejmě neměly, tak pálily různé symboly, které jim to jejich bolavé místo připomínaly. Ale pozor na přání! Nepřejte nic zlého. Vrátilo by se vám to. Takže pokud bývalému partnerovi budete přát ztrátu peněz, nehezkou partnerku, nebo křičet: „Zdechni!“, stane se něco podobného vám. Podle moderních čarodějnic jde o velmi silnou magii, tak proč to pokoušet?

Kouzlo lásky

U tohoto kouzla je především důležité, využít energii dnešní noci, pořádně si promyslet přání, formulovat ho a ve vhodnou chvíli několikrát vyslovit. Podle  Scotta Cunninghama, propagátora přírodní magie a celosvětově uznávaného čaroděje, zabírá váček lásky, jenž když vytvoříte v magickou noc, nabude na větším účinku. K jeho vytvoření potřebujete kousek růžové látky, do které zabalíte 3 díly levandule, 2 díly růžových okvětních plátků a 1 díl fialkového oleje. Má se uložit mezi oblečení, které naplní vůní lásky.

Kouzlo pro přivolání peněz

Nejdříve si zvolte částku, kterou potřebujete. Ale pozor na chamtivost, nemusela by se vám vyplatit. Následně si připravte papírovou bankovku, černou svíčku, zelenou svíčku, platební karty, pramenitou vodu, trochu mochny (bylinka), hřebík, med a kousek alobalu. A teď můžeme jít na to. Nejdříve odřízněte na horním konci svíčky knot, otočte ji a povytáhněte ho z druhé strany. Nahřejte konec hřebíku a udělejte s ním do svíčky jeden malý otvor, a to na dolní straně této černé svíčky. Tento otvor pak vyplňte s bylinkami. Otvor znovu uzavřete s voskem. Vezměte svíčku pevně do obou rukou a řekněte:

"Já jsem bohatství a úspěch. Mám co jíst, co si obléknout a střechu nad hlavou, vím, že se mám dobře a také se budu mít dobře. Aniž jsem někomu škodil, ať se tak stane."

Vaše platební karty zabalte do alobalu, posypte bylinkami a ještě jednou zabalte do alobalu. Vyčistěte bankovku s čtyřmi elementy tak, aby z ní byla odstraněna veškerá vaše negativita a také negativita jejího předchozího majitele. Položte bankovku do středu vašeho magického stolu - alobal jako balíček navrch. K tomu postavte černou svíčku a třikrát řekněte:

"Tak jako svíčka hoří, znásobují se peníze na mém bankovním kontě o 100 násobek (množství bankovek) korun. Já jsem bohatství a úspěch."

Je to dřina, že? Uvedené rituály můžete brát jenom jako pobavení pro dnešní noc, ale co kdybyste jim zkusili i trošku věřit? Víra je totiž základ každého kouzla a co si budeme povídat, nebylo by to špatné, kdyby nějaká ta dobrá kouzla vyšla. A pokud to nestihnete dnes, jistou magickou sílu nám přináší i úplňkové světlo.

1 Fotografie
Ozvláštněte si kouzelnými rituály (nejen) magickou Walpružinu noc! 1
Další články