Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

EmperKingVision: Ambice máme vysoké!

EmperKingVision: Ambice máme vysoké!
Foto: EmperKingVision
Autor: Lorettine

29. duben 2015 19:37

Před časem jsme vám přinesli článek o populárních světových youtuberech. Nicméně ani na českou youtuberskou scénu bychom neměli zanevírat, protože ta rozhodně nezahálí! Dnes pro vás máme rozhovor s klučičí partou, EmperKingVision, točící srandovní videoklipy z pohledu mladých asiatů! Takže – pokud chcete vidět, jak se doopravdy pečou psi, jak se pěstuje mariánka, nebo jak bleskurychle sejmout gelový nehet, už víte, na co koukat! :) Ale teď už vážně. Jejich videa jsou super, a tohle všechno nám na sebe kluci prozradili!

Jak jste na sebe narazili?

Tak, známe se už docela dlouho. Huy s Nugym už skoro deset let a s Linhem asi pět let. Seznámení s Linhem byla vlastně docela vtipná historka. V té době totiž Linh chodil s jednou slečnou z Moravy, a Huy zase s její sestrou. Do toho byl Nugy jejich nejlepší kamarád, takže tak jsme se nakonec poznali všichni tři.

Jak vás vůbec napadlo začít natáčet tyhle tak trochu šílená videa (v tom nejlepším slova smyslu)?

Před dvěma lety se konala soutěž o boty. My jsme si vždycky pohrávali s myšlenkou, že bychom natáčeli srandovní skity na YouTube, a tohle byl takový hec a start našeho kanálu. Soutěž jsme vyhráli, lidem se naše video moc líbilo, a tak jsme se rozhodli, že budeme pravidelně natáčet další.

Máte nějakou zahraniční inspiraci na YouTube? Kam chodíte na nápady?

Samozřejmě hledáme nápady všude na internetu, i od ostatních kolegů na YouTube. Snažíme se ale pak provedení udělat po svém. Hlavní věc, o kterou usilujeme, je být nějakým způsobem originální a odlišit se od ostatních. Hodně nás inspirují situace, které zažíváme denně a snažíme se je pak vtipnou formou převést do videí.

Jaká je podstata vašich videí, co chcete lidem tímto prostředkem sdělit?

Jako malí jsme všichni tři koukali na YouTube na různé zábavné pořady a smáli se u toho. V době moderních medií bychom rádi přinesli radost i nastávajícím generacím, aby si lidé mohli prožít aspoň obdobu toho, co my za mlada. Hlavní věc, kterou bychom tímhle chtěli sdělit je, aby lidi nebrali život tak vážně, a že je vždy potřeba se zasmát, občas si ze sebe udělat srandu a nebát se jít za něčím, co chcete!

YouTube je v dnešní době opravdu zahlcený skupinkami mladých lidí točících klipy. Na co je důležité se zaměřit, abyste vynikli?

Ano, v téhle době existuje nepřeberné množství skupin, co natáčí, a je těžké vyniknout. S tímhle se ale už setkáme v kdejakém oboru, a je třeba se od ostatních něčím odlišit. YouTube už je tu nějakou dobu, a tak postupně vznikají určité základní hranice, které úspěšný kanál musí zdolat, a tou nejdůležitější je produkční kvalita, flow videa a hlavně originalita. Kanál se musí nějak odlišit od ostatních, aby nebyl jen dalším řadovým aspirujícím kanálem.

Jak se lze v tomto hobby zdokonalovat?

Tak určitě natáčet, natáčet a natáčet. Věnovat tomu čas a úsilí je klíčem k úspěchu. Důležité je koukat na úspěšné lidi, co se v oboru už prosadili, a odkoukat od nich takové to “know-how”, inspirovat se a zjistit, co dělají oni dobře a co vy špatně.

Na jakou cílovou skupinu se zaměřujete, proč by vás lidé měli sledovat? Víte, že vaše videa sledují třeba i opravdu mladí kluci? Nebylo by lepší jim to zatrhnout a počkat, než budou starší? 

Haha, ano, víme, že naše videa sledují i mladiství. Občas se i bojíme, že je učíme nevhodným slovům. :D Tomu ale moc nezabráníme, tak se snažíme alespoň dávat varování na začátku videa. Jinak cílová skupina budou určitě mladí lidé, věkově asi tak 12-26. Doufáme, že naši vrstevníci se budou v našich videích nejvíce shlížet, a pochopí naše vtipy.

Je v dnešní době možné si natáčením videí na YouTube vydělávat, a třeba si z toho udělat i živnost?

No určitě je to možné! Na české scéně je to ale trošku těžší, protože za reklamy se tady neplatí tolik jak v zahraničí, a ani publikum není tak široké. Jak se ale říká, všechno jde, když se chce. :)

Pamatujete na nějakou scénku, kterou jste museli fakt hodněkrát opakovat, než se povedla k vaší spokojenosti?

Sakra, těch je strašně moc! Nejvíc máme asi v hlavě zarytou jednu, ve které jsme házeli klíčema, ve skitu “Kdyby bylo všechno jako ve filmu“. Ta než se nám povedla, tak jsme snad půl hodiny furt házeli těma klíčema. :D Ve videích s našimi nepovedenými scénami je to hezky zachycené.

Kam až sahají vaše ambice? Neuslyšíme vás za nějaký čas zpívat i v rádiích?

Ambice máme vysoké! Určitě se dostat k top YouTuberům na české scéně, a pak třeba i dále! A my v rádiích? No, to by byl zážitek, jelikož ani jeden z nás neumí pořádně zpívat. :D

Kdybyste třeba před rokem věděli to, co dneska, změnili byste na svých tehdejších videích něco?

Určitě ano. Ale tam, kde jsme dnes, jsme se dostali jenom tím, že jsme natáčeli jedno video za druhým a učili se ze zkušeností a chyb. Kdybychom věděli v té době to, co dneska, tak by první videa vypadala trošku jinak a podle našeho názoru by měla i mnohem lepší provedení. :) Třeba když si srovnáme video „Teplé momentky“ s jakýmkoliv nedávným skitem, to jsou sakra velké rozdíly.

Zkoušeli jste už někdy sbalit holku na to, že jste vlastně „slavní“?

My jsme takoví skromní kluci. :) Fanynky nám občas píšou, ale nikdy jsme se nesnažili sbalit holku na to, že jsme „slavní“. Hlavně ani lidi na ulici nás ještě tolik nepoznávají, takže by to asi nefungovalo. :D

1 Fotografie
EmperKingVision: Ambice máme vysoké! 1
Další články