Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Život jako ve filmu: Je to ale reálný?

Život jako ve filmu: Je to ale reálný?
Foto: Sarah Joy
Autor: Veronika Čapková

24. duben 2015 17:42

„Další holčička na to skočila“ povzdychne si Carrie ve filmu Sex ve městě, když se dcera Charlotte domáhá znovu přečtení pohádky. My ženy holt chceme věřit pohádkám a příběhům, kde dobro je pochváleno a zlo je po zásluze potrestáno, kde na každou skvělou ženu (a že jsme skvělé všechny) čeká ten princ na bílém koni, kde láska netrvá jen pár měsíců, ale je věčná. Jenže realita je bohužel trochu jinde.

V dětství to všechno začíná pohádkami. Nemáme zkušenosti se životem a tak se nám celkem snadno daří věřit tomu, že přijde nějaký bohatý muž a vezme si nás za ženu, jako se to podařilo Popelce, nebo že nás někdo zachrání z nudy světa jako v Pyšné princezně. Postupem času sice zkušenosti začínáme pomalu nabývat, ale bludů se nezbavíme, i když tentokrát už se spíše formují do podoby hollywoodské produkce. Základ však zůstává stejný. Holka tam vždy vyhraje jackpot v podobě úžasného muže. „Bad boye“, který z ní po příchodu domů z nějaké vysoce výdělečné práce serve šaty a hned posléze dojde nakoupit, uklidit a postará se o děti. Tyto představy si chtě nechtě vkládají ženy do hlavy a dřív nebo později skončí u terapeuta i se svým mužem konstatováním, že když její partner neumí vyčíst, co jí vadí a proč se trápí, tak ji asi dostatečně nemiluje. Zkrátka rozdíly mezi realitou a dějem v romantickém filmu si dost často nechceme přiznat a je naprosto jedno, jestli jsme desetileté holčičky s mašlemi ve vlasech, nebo dospělé ženy otřískané životem.

Nebyly bychom ale spokojené, ani kdyby všechny pohádky vymizely, nebo jsme se na ně prostě jen přestaly dívat. K životu potřebujeme holt víru ve šťastné konce. Potřebujeme naději, které nám pomůže se vyrovnat s tvrdou realitou života. Idealismus tak jako realita má v životě význam. Pouze se to musíme od sebe naučit začít rozlišovat, nebo si nevšimneme někoho, kdo třeba není tak dokonalý, ale zato má jiné úžasné kvality.

Největší mýty, které můžeme vidět jen v televizi:

Štěstí mohou nalézt jen krásní a úspěšní lidé

V romantických filmech se vyskytují jen krásní a úspěšní lidé, nebo se lidé tam vyskytující dřív nebo později krásnými a úspěšnými stanou. Až potom naleznou vše, co chtějí. Ve skutečném životě to ale tak nefunguje. Každý máme své nedokonalosti a stejně na nás někdo někde čeká. Žebříček krásy máme každý jiný. Ať už jsme tlustí, hubení, chudí, nebo bohatí, šance je tu pro každého.

Někteří lidi mohou snít, co chtějí a stejně neztloustnou

Ano, to je pravda, ale jen v omezeném žebříčku. Holky Gilmorovic, které jsou schopny do sebe nacpat během každého večera půlku krávy a přesto zůstávají štíhlé jako proutky, se na naší planetě nevyskytují. Naštěstí.

Ženy se mají probouzet s dokonale upraveným účesem a namalované

Ženy ve filmech možná, ale dovedete si to představit v realitě? Možná by to šlo, kdybyste se rozhodla obětovat nějakou tu hodinku ze svého spánku a místo toho se jít zavřít do koupelny. Potom si jakoby nic lehnout do postele a dělat, že jste se právě vzbudila. Ale upřímně, myslíte si, že se to vašemu partnerovi opravdu nebude zdát divné?

Opravdový muž, který vám stojí za zájem, by měl být dokonalý

I po letech vám nosit dárky, neustále vám dokazovat, jak vás miluje, číst každou vaši myšlenku a přání plnit. Nuda….

Láska si nás vždy najde

Tomu já věřím a jsem si jistá, že je to pravda. Ale s jedním malým ALE. Najde si nás jen tehdy, když se jí vyrazíme vstříc. Nebude to v naší kuchyni, nebude to v obývacím pokoji a už vůbec to nebude v koupelně, i když by to bylo moc hezké...

1 Fotografie
Život jako ve filmu: Je to ale reálný? 1
Další články