Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Rady od Markéty: Základní štětce aneb co je dobré mít v kosmetické výbavě

Rady od Markéty: Základní štětce aneb co je dobré mít v kosmetické výbavě
Foto: Patrick Subotkiewiez
Autor: Markéta

24. duben 2015 16:53

Krásný den, milé dámy! Nedávno vám náš magazín na Laskomat.cz přinesl článek o celkem fajn produktu, kterým byl čistič na kosmetické štětce. Štětce se v kosmetických taštičkách stávají za poslední dobu hitem a tak se tedy dneska zaměříme na to, které štětce se vyplatí vlastnit a co se s nimi vlastně dá dělat. Pojďme na to!

 

Štětce na makeup se mezi „neprofesionální – laickou“ veřejností celkem rozmáhají a dneska už vlastní tyto pomocníky kde kdo. Není se čemu divit, protože výsledný vzhled makeupu je o poznání jiná liga, než když se makeup nanese například prsty. Štětce se dají sehnat v mnohých e-shopech a seženete jak vysoce kvalitní a třeba i značkové kousky, jejichž cena se pohybuje v řádech stovek (třeba i tisíců), tak i kousky levnější a řekněme obyčejnější.

Rozdílů v nanášení makeupu prsty a štětcem je více. Výhody štětců spočívají v tom, že se neumažete, nemusíte si tedy pak omývat ruce. Makeup do pleti pěkně zapracujete a ten díky tomu vydrží na pleti podstatně déle v pěkném stavu. Otázka je, jakým způsobem aplikace ušetříte makeup – říká se, že štětce „žerou“ více makeupu. Těžko říct. Setkala jsem se i s názorem, kdy si dotyčná pochvalovala, že díky štětci makeup šetří. Možné nevýhody bych u štětců shledávala v jejich neustálém čištění a desinfekci. Nemyté štětce jsou pro bakterie ráj, takže pokud se nezaměříme na důkladné mytí, tak můžeme pleti dopomoci i k tvorbě pupínků, což je jistě nežádoucí. Se štětci by se to mělo také umět a makeup je vhodné důkladně do pleti zapracovat, protože jinak by se mohlo stát, že nám na obličeji zůstanou nedokonale rozmazané šmouhy a to nám k perfektnímu vzhledu také moc nepřidá.

Takže jaké kousky jsou fajn? Osobně na tekutý makeup používám flat top štětec, což je štětec s rovně zastřiženými štětinami. Nanášení makeupu na pleť je v podobě krouživých pohybů po pleti. Na štětec není vhodné příliš tlačit (u méně hustých štětců se mohou štětiny při zatlačení od sebe rozjíždět a tím moc parády nenaděláte, tak na to dávejte při koupi pozor!).

Dále se dá na makeup použít štětec round top, což je zakulacený kolega od předešlého štětce. Jeho výhoda spočívá v tom, že díky kulatě zastřiženým okrajům štětce se s ním pěkně dostanete do různých záhybů na obličeji – například v okolí nosu, uší atd.

Na makeup se dají použít i štětce ploché, se kterými sama nemám zkušenost a ani žádný z plochých štětců nevlastním. Z různých zdrojů jsem však vypozorovala, že se s nimi pracuje o poznání hůře – vzhledem k tomu, že makeup natíráte skoro jako barvu na zeď. Tedy, dost často se výsledný vzhled finišuje právě jedním z výše zmiňovaných dvou štětců.

Abychom makeup doladili, tak je nutné použít pudr, tvářenku, bronzer, nebo rozjasňovač. Na tyto sypké produkty se používají štětce různě zastřižené – buď zkosené, nebo kulaté. Na pudr se používají dost často buclaté a na štětiny velmi bohaté štětce – pudr jím jakoby vtlačujte do pleti. Tvářenka nebo bronzer se dá krásně nanášet zkoseným štětcem, kterým se pěkně definují lícní kosti.

Při koupi kosmetických štětců si dávejte pozor zejména na jejich kvalitu – pokud objednáváte z internetu, tak si projděte různé recenze. Kosmetické štětce se dají sehnat již například za 250 korun, což je slušná cena. Takový kvalitní štětec je opravdu výhra a při správném zacházení vám vydrží třeba i několik let, takže se investice vyplatí.

5 Fotografií
Rady od Markéty: Základní štětce aneb co je dobré mít v kosmetické výbavě 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články