Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Dejte si rande v ráji, v tom Českém

Dejte si rande v ráji, v tom Českém
Foto: Adéla
Autor: Adéla

21. duben 2015 19:13

Jaro přímo láká k procházkám a výletům, ještě není piknikové teplo a na válení u vody, na mezích a paloučcích je přece jen trochu zima. Tak proč se nevydat ve vší počestnosti na výlet. Český ráj má navíc název přímo vybízející k romantickému dni. Ale můžete si tu dát i pořádně do těla.

Srdcem Českého ráje je Turnov, kam se z pražského Černého mostu dostanete autem za necelou hodinku slušné jízdy podle předpisů. Autobusem jen o chlup pomaleji. Pak už záleží jen na vás, jestli se chcete jen projít, udělat si pořádný celodenní výlet nebo spíš ochutnávat, poflakovat se a dát si dobrý drink. Všechno v Českém ráji mají.

Máte-li chuť jen na jednodenní výlet, vydejte se z Turnova procházkou na zámek Hrubý Rohozec, kde mají krásnou kavárnu a půjčí vám do zámeckého parku za symbolickou cenu petangue nebo kroket. Až načerpáte atmosféru, vydejte se přírodou podél potoka pod zámkem směrem do Dolánek k Dlaskovu statku. Komu by vyhládlo, je tu výborná restaurace Ábelův mlýn. Vaří zásadně z lokálních surovin a jde jim to skvěle.

Abyste pořád jen nejedli, půjčte si v Dolánkách koloběžky a užijte si trochu legrace na cestě podél řeky Jizery na Malou Skálu. Ale tady už je další neodolatelná hospoda, v Boučkově statku mají ty nejlepší borůvkové knedlíky v celém Českém ráji. Přímo tady můžete i vrátit koloběžky a pak se vydat zpátky po svých nebo vlakem. Kdo by ještě neměl dost, tak nad Malou Skálou se tyčí na skalách Pantheon, od kterého je romantický výhled do údolí. Je to ovšem trochu do kopce.

Český ráj je nejstarší CHKO v republice a výlet z Turnova na Malou Skálu je jen jednou z mnoha možností, kam se tu dá vypravit. Své si tu najdou sportovní nadšenci i romantické duše, můžete ochutnávat, zkoušet, užívat si a ani čtrnáct dní vám tu nebude stačit. Kdo by si chtěl užít i trochu večerního života, tak v Turnově se dobře večeří v Plauditu, na víno se chodí do Panoramy, drinky dělají skvělé v Barnebar a v nočních hodinách se paří v klubu Turn-off. A to až do rána.

1 Fotografie
Dejte si rande v ráji, v tom Českém  1
Další články