Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Pojďte si s námi udělat movie večer! Máme pro vás skvělé tipy, na co kouknout

Pojďte si s námi udělat movie večer! Máme pro vás skvělé tipy, na co kouknout
Foto: media.bookclub.com
Autor: Adéla

20. duben 2015 17:13

Jaro už sice pomalu začíná, ale večery jsou pořád ještě příjemnější v teple domova. Když je den v práci dlouhý a nikam se už večer vyrážet nechce, není nic lepšího, než si otevřít víno a pustit film. Jestli se chcete tentokrát vyhnout diskusím o tom, zda to bude romantická komedie, nebo akční sci-fi, zabrouzdejte při výběru do neprobádaných vod. My se nemůžeme nabažit třeba novinky Divočina s Reese Witherspoon v hlavní roli nebo oscarového hudebního dramatu Whiplash, které vás doslova pohltí.

Reese září v Divočině

Ano, Reese Whiterspoon zůstane navždy aspoň trochu Pravou blondýnkou, ale v novém dramatu Divočina ukázala, že jednoznačně umí i hrát. Její hrdinka Cheryl prochází komplikovanou fází života. Zemřela jí matka, rozpadlo se manželství a z ní se stala troska. Střídala chlapy, vlastně jí bylo jedno, s kým a kde spí. O tom ale film není. Ona se totiž rozhodne, že bez jakékoli zkušenosti s divokou přírodou zdolá takzvanou PCT – Pacific Crest Trail, 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu a zároveň nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezku v celé Americe. Mockrát se dostane až na kraj svých sil, prožije snad všechny pocity a na konci objeví samu sebe a postaví se znovu pevně na zem.

Divočina je překvapivě svižně natočenou road movie, která postrádá jakýkoli patos a nenutí diváka trpět při zdlouhavém popisu neštěstí hlavní hrdinky a ani se nesnaží získat soucit a slitování. Naopak prostě vypráví příběh, který vás pohltí, ani vlastně nevíte jak. Tempo filmu je příjemné, neboť sledování cesty Cheryl skrz okouzlující přírodu přerušují krátké exkurze do její divoké minulosti. Reese Whiterspoon si navíc za hlavní roli vysloužila nominaci na Oscara. Koho by Divočina zaujala, může mrknout i na Klub poslední naděje od stejných tvůrců.

Whiplash vás pohltí a nepustí

Hudební drama Whiplash je jedním z těch filmu, u kterých vám běhá mráz po zádech, zážitek je tak hluboký, že nechcete dlouho mluvit o ničem jiném a flashbacky a myšlenky se vám k němu toulají ještě dlouho po skončení. Hlavní hrdina Andrew je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě a rozhodne se vystoupat až na samotný vrchol. Na konzervatoři narazí na dirigenta Terence Fletchera, který je proslavený jako ten nejlepší učitel ovšem s velmi drastickými praktikami. Andrewa tohle vražedné spojení málem stojí život, a jestli to utrpení stojí za to, musíte posoudit sami.

Whiplash má neuvěřitelný spád, je plný mnoha nečekaných zvratů a až do poslední chvíle vlastně netušíte, jak to dopadne. Hlavní hrdina je tak trochu outsider a vy si až tak v polovině filmu dokážete udělat úplný obrázek o tom, co je to vlastně za člověka a jestli je vám sympatický. Fletchera budete chápat ještě méně. J. K. Simmons dostal za tuhle vedlejší roli zaslouženě Oscara, sociopatického tyrana hraje vskutku přesvědčivě. O soundtracku netřeba se dlouze zmiňovat, ten už tak našlapaný film žene ve vražedném tempu vpřed. Jestli něco, tak tenhle oscarový kandidát stojí za vidění. 

2 Fotografie
Pojďte si s námi udělat movie večer! Máme pro vás skvělé tipy, na co kouknout 1
Whiplash
Další články