Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jarní únava způsobuje i kruhy pod očima. Co ale s tím?

Jarní únava způsobuje i kruhy pod očima. Co ale s tím?
Foto: hispotion.com
Autor: Markéta

17. duben 2015 13:16

Krásný den milé ženy! A je to tady! S jarem přichází i jarní únava. Máte to taky tak? Spíte denně dostatek hodin, a přesto se ráno budíte zlámané a připadá vám, jak kdybyste místo spaní propařily celou noc? A při pohledu do zrcadla vám připadá, jak kdyby na vás koukala panda a ne váš věrohodný odraz? Tmavé kruhy dokážou pěkně potrápit a nejen na jaře. Dneska se s Láskomatem podíváme na tipy, jak s nimi bojovat.

 

Mít kruhy pod očima je prekérka. Je fakt, že svoji roli prý může hrát genetická výbava. Takže, podíváme-li se na své rodiče a najdeme na nich podobné vzhledové narušitele, tak nám může být jasné, odkud vítr vane. Této skutečnosti ale nahrávají fakta, že s tím lze něco dělat.

Většinou mají lidé vytipované situace, kdy jsou jejich kruhy více viditelné a kdy méně. Zaměřte se rozhodně na vychytání těchto situací. Co třeba spánek? Máte shon v práci, sem tam nějakou párty, do toho rodina? Zkuste se zamyslet, jak by to šlo zlepšit, abyste denně spali alespoň sedm hodin. Vzhled očního okolí vám za to poděkuje a vy se budete cítit spokojenější.

Životní styl? V dnešním světě je celkem těžké nepropadnout dennodennímu shonu a soustředit se na jídlo, na to, co jíme, na to, kolik toho jíme, co pijeme atd atd.. Ale, i to je důležité a přes to vlak nejede. Takže nezapomínejte, že nejen péče vnější je důležitá, ale i ta vnitřní v podobě jídla a pití.

Když tedy pomineme výše zmiňované faktory, kterými je genetika, spánek a životní styl, zbývá nám vsadit na pečující a zkrášlující přípravky. Tak například: často se doporučují na kruhy pod očima a na celkově opuchlé oči sáčky s černým čajem (dostatečně studené). Nebo okurky a okurková voda. Vatový tampon namočit do vychlazené okurkové vody a následně nechat pár minutek na víčkách. Když nic jiného, tak u toho nebudete moct nic jiného dělat – což je pěkný chvilkový relax.

Dalším z důležitých prostředků je kvalitní oční krém, který do očního okolí lehce vklepávejte, kůži není vhodné při aplikaci příliš napínat a natahovat. S výběrem kvalitního očního krému vám pomohou například v lékárně, nebo v parfumeriích. Rozhodně se do nich vyplatí investovat.

A pokud nepomáhá fakt nic, tak je rozhodně fajn naučit se s korektory. Jsou různé postupy, jak s nimi pracovat. Vždy je ale vhodné začít s podkladovou bází, která má schopnost vyplnit jemné vrásky kolem očí a napomůže k tomu, aby nám tam produkt neulpíval a vrásky ještě více nezvýrazňoval. Dále je otázkou, zda použít korektor a až pak podklad (makeup), nebo nejdříve podklad a pak až korektor. Záleží na vás, jaký postup vám bude vyhovovat, každopádně výsledek nezapomeňte zapudrovat transparentním pudrem, aby byl efekt dlouhodobější. Také druhy korektorů jsou různé – lépe se pracuje s tekutými, avšak ty nemají povětšinou velké krytí. S tuhými korektory si musíte dát více záležet, abyste je důkladně zapracovaly do pleti, aby byl výsledný vzhled přirozený. Nejsilnější korektory se nazývají kamufláže, jsou opravdu velmi krycí a též se s nimi musí pracovat důkladně. Další připomínku bych nasměrovala na oční stíny, tedy pokud je používáte, jistě víte, že při aplikaci mají tendenci opadávat na tváře – tedy, pokud trpíte na kruhy pod očima, tak nejdříve namalujte stíny a až pak se zaměřte na kruhy pod očima a celkový makeup (aby vám totiž ty opadané stíny zase neudělaly kruhy pod očima).

Tak jak to vidíte dámy? Máte nějaký zaručený recept na kruhy pod očima, nebo ať děláte, co děláte, nic nepomáhá?

1 Fotografie
Jarní únava způsobuje i kruhy pod očima. Co ale s tím? 1
Další články