Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Divadlo Járy Cimrmana nám představuje komedii s hořkou chutí - Ideální pár

Divadlo Járy Cimrmana nám představuje komedii s hořkou chutí - Ideální pár
Foto: ted-produkce.cz
Autor: Adéla

13. duben 2015 15:42

Zajít na rande do divadla zní sice trochu oldschool, ale zase na druhou stranu to má svoje kouzlo. Navíc nás ani ve snu nenapadne se vypravit na nějaké klasické dramatické dílo. Hra s názvem Ideální pár ovšem stojí za povšimnutí. Zvlášť, když její produkční tým tvoří samí mladí moderní lidé a na jevišti uvidíte sympatickou Kristýnu Leichtovou a Marka Adamczyka.

Ideální pár je konverzační komedie o dvou hercích. Kristýnu Leichtovou možná znáte jako Ivu Pacovskou ze seriálu Comeback, její kolega Marek Adamczyk se objevil třeba ve filmech Lidice a Hany.  Je to současná hra ze života mladých úspěšných lidí, pro které je práce vším a názory jiných jsou jim cennější než vlastní život. Svět lidí s bezchybným životem ale není zdaleka tak dokonalý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Režisérem Ideálního páru je Adam Kraus, mimo jiné také fešák z Ordinace v Růžové zahradě.

„Je to zajímavá sonda do života dvou lidí, kteří žijí v iluzi dokonalého štěstí, ale pod povrchem je to všechno úplně jinak,“ popisuje herečka Kristýna Leichtová. „Já to vnímám jako hru o nekonečném nepochopení, míjení se, rozmařilosti, naivitě a neschopnosti postavit se problémům a sobě samotnému čelem,“ dodává režisér Adam Kraus.

Podle tvůrců si můžete představení užít jako velkou legraci, ale také odejít trochu zamyšlení nad vlastním životem a rozhodně načerpáte inspiraci k příjemnému povídání nad vínem. Ideální pár není bezduchou prostou komedií, ale ani těžkou antickou tragédií. Přesvědčit se můžete 7. května, kdy TEĎ! Divadlo hostuje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Doporučujeme rezervovat lístky co nedříve, dobrá místa rychle mizí.

Oficiální anotace:

Jsou dva, jsou mladí a mají tolik společného. Ona a on – na první pohled ideální pár. Alespoň to tak vypadá. Jenže pak je najednou všechno jinak. Lež je prozrazena, důvěra otřesena a naděje slábne. Máte všechno a za chvíli nemáte nic. Nezbývá než se tomu všemu zasmát. Anebo se radši zabít? Současná hořká komedie o relativitě věcí, o umění lhát, (ne)schopnosti milovat a o tom, co už nejde vzít zpátky.

1 Fotografie
Divadlo Járy Cimrmana nám představuje komedii s hořkou chutí - Ideální pár  1
Další články