Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zkrášlovací rady přímo od Kleopatry

Zkrášlovací rady přímo od Kleopatry
Foto: www.topinspired.com
Autor: Markéta

10. duben 2015 00:20

Krásný den milé dámy! Kleopatru jistě nemusíme představovat. Žena, jež byla považována za jednu z nejkrásnějších v dějinách lidstva, velmi dobře věděla, jak o sebe pečovat. Lidé po staletí obdivovali její krásu, tělo a smyslnost… A z jejích fíglů vlastně my ženy čerpáme doteď. Takže, jakže to s milou Kleopatrou bylo? Co bychom se od ní mohly ještě přiučit, vám dnes přinese Laskomat.cz!

Kouzlo hedvábné a jemné pokožky u Kleopatry prý bylo zapříčiněno důsledným mícháním ingrediencí do své koupele. Co že to míchala? Mléko, med a mandlový olej. Poměr ingrediencí je půl hrnku medu, tři hrnky mléka a pět lžic mandlového oleje. Pokud se vám však nezamlouvá mandlový olej, tak ho vyměňte za olivový. Za výsledek neručíme, ale jako experiment na relax fajn ne?

Pokud chcete svoji pokožku ještě více „vyhladit“ tak zvolte peeling, který dopomůže odstranit zbytky zrohovatělé pokožky. Kleopatra používala peeling za pomoci mořské soli. My vám doporučíme také mořskou sůl, nebo pokud jste na sladké, tak se nebojte ani cukru.

Další ingrediencí, která Kleopatře dopomáhala na skvělý vzhled pokožky a pleti, byl údajně jablečný ocet. Lázeň z této zázračné tekutiny si pro pokožku těla či obličeje Kleopatra nechala připravovat v poměru čtvrtiny šálku octa na jedno umyvadlo s vodou. Těžko říct, jakého objemu bylo její umyvadlo, nicméně u octa bychom doporučily spíše méně než více – a pozor na oči.

Na pleť jedině med! Med je díky svému složení a fyzikálním vlastnostem ideální produkt pro vaši pleť. Nejenže je to příjemná sladkost, ale dokáže pokožku zklidnit a hydratovat. Takže pokud si chcete udělat doma čas od času beauty pohodičku a nechcete za to utrácet peníze v drogérii, tak si skočte do kuchyně pro pár lžic medu. Med můžete smíchat například i s bílým jogurtem – fantazii se meze nekladou.

Růžová voda jako tonikum pro pleť? Pleť je potřeba ráno a večer tonizovat a přesně toho si byla vědoma už i Kleopatra, která používala růžovou vodu. Vzhledem k tomu, že se blíží (alespoň doufáme) čím dál více teplejší dny, tak můžete růžovou vodu použít i jako sprej na osvěžení a hydrataci pokožky – jako bonus budete i příjemně vonět.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na vlasy. Kvalitní, pevné a neporušené vlasy byly Kleopatřinou vizitkou. Jak o ně pečovala? Když už med, tak pořádně! Takže smíchejte med s ricinovým nebo olivovým olejem a vše vmasírujte do vlasů. Můžete tuto masku použít buď na délky, nebo i na pokožku hlavy – záleží, jestli trpíte na suché vlasy, či nikoliv. (Tyto ingredience mám na svých vlasech sama vyzkoušené, a pokud se masky používají alespoň dvakrát do týdne tak fakt fungují.) …

Takže milé dámy, co si z Kleopatřiných rad vyberete?

1 Fotografie
Zkrášlovací rady přímo od Kleopatry 1
Další články