Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Sděl světu, jak to vidíš – tričkem s ambigramem

Red Chapter Clothing - Made in USA
Foto: redchapter.cz
Komerční článek
Autor: Mirka Macháček

10. duben 2015 09:45

Tohle není nic pro sladké barbíny. Ani pro napomádovaného Kena. Trička s ambigramem vyžadují pevnou hruď, široká záda a drsný životní styl. Převlíkni ho přes hlavu a budeš mít respekt.

Drsné umění, drsná móda

Jedinečná trička od Red Chapter Clothing v sobě spojují módu a umění. Ambigram není jen slovo. Ambigram je uměleckým vyjádřením myšlenky, názoru či životního postoje. Ambigram můžete přečíst jedním způsobem, když ho ale otočíte vzhůru nohama, s překvapením zjistíte, že se v černých, ostře lomených liniích skrývá ještě jedno slovo. Jejich spojením tak můžete důrazně sdělit světu svůj filozofický postoj.

Ona a on

Když se hledají dva se stejným pohledem na svět, mohou si to říct ambigramem. Rockový anděl může ze své hrudi hlásat světu, že je beznadějná romantička (hopeless/romantic) nebo že ničeho nelituje (regret/nothing). Třeba narazí na drsného motorkáře, který miluje muziku (breathe/music) a nevěří na osud (choice/destiny).

Zakladatel s jedinečným talentem

Ambigramy začal v roce 2004 vymýšlet a kreslit Mark Palmer. Díky svému neobvyklému talentu si dokáže v hlavě vizualizovat písmenka, tvary a významy, libovolně je otáčet a pohrávat si s nimi, dokud nevznikne grafické vyjádření silné myšlenky, která nemusí být využita jen na oblečení, ale můžete si ji nechat i vytetovat. Umění ambigramu podlehli mnozí světoví rockeři, např. Marc Hudson, zpěvák power metalové skupiny DragonForce nebo Dee Snider, americký zpěvák z legendární skupiny Twisted Sister.

Výjimečná osobnost, výjimečné oblečení

Autentická trička s ambigramem nejsou pro každého. Red Chapter Clothing je světově první a jediná značka oblečení zcela postavená na výtvarném umění, které nemusíš číst jen jedním směrem. Všechna jsou hrdě označena Made in USA. Chceš respekt? Nenos vytahané tričko s infantilním vtipem. Nos umění.

7 Fotografií
Red Chapter Clothing - Made in USA
American/Country – Americká/Země (bílá)
LiveTrue/LoveLife – Žít pravdu/ Milovat život (černá)
Saint/Sinner – Svatá/ Hříšnice
Rock N Roll
Choice/Destiny – Volba/Osud (imperiální modř)
Luck/Fate – Štěstí/Osud
Další články