Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Milovníci brouků těšte se: Volkswagen Beetle se vrací!

Milovníci brouků těšte se: Volkswagen Beetle se vrací!
Foto: Konstantin Malanchev
Autor: Zdeněk Kolbuch

9. duben 2015 16:42

Dávno pryč jsou doby, kdy se Amerikou proháněli zhulení hipíci ve svých pestrobarevně pomalovaných Beetlech. Přesto se i dnes najde více než dost příznivců tohoto osobitého vozu. Ten sice nevyniká výkonem, ani jízdními vlastnostmi, ale designem, který se od prvního brouka z roku 1939 zase tak neliší a lišit nebude.

Model Brouk doslova utekl hrobníkovi z lopaty. Všichni už si mysleli, že to má spočítané, když se na New Yorském autosalonu 2015 nechal slyšet zástupce Volkswagenu Dr. Heinz-Jakob Neusser, který prozradil, že nový Brouk dorazí do tří let. Žádné velké změny ale nečekejte. Snad jen to, že bude na platformě MQB a že některé modely budou šetřit matku přírodu hybridním a plně elektrickým pohonem.

Jestliže nevydržíte čekat tři roky, tak vás jistě potěší, že Volkswagen plánuje vyrábět i pouštního brouka, tedy variantu sportovního konceptu Beetle Dune. Ten se představil loni na severoamerickém autosalonu a do prodeje by měl putovat již začátkem příštího roku.

Tvůrci vkládají do modelu Dune velké naděje. Nepůjde ale o žádného broučka na nedělní výlety za babičkou, ale o nejsportovnější Beetle všech dob. Už jen motor o výkonu 210 koní mluví sám za sebe. Zážehový čtyřválec, přeplňovaný turbodmychadlem, vybavený šestistupňovou převodovkou DSG, zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 7,5 sekundy. I maximální rychlost je úctyhodná. Vždyť který jiný brouk se dokáže prohánět rychlostí až 227 km/h?

Koncept je vykreslen v žlutooranžovém (pouštním) kabátku a tato barva mu pravděpodobně i zůstane. S klidným svědomím mu tedy můžete namalovat černé pruhy a říkat mu sršeň. 

Prozatím se samozřejmě jedná jen o koncept a na finální verzi si budeme muset nějaký ten pátek počkat. I tak se ale bude jednat o nejrychlejšího Brouka na silnicích. 

1 Fotografie
Milovníci brouků těšte se: Volkswagen Beetle se vrací! 1
Další články