Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Dámy, používáte čistič na štětec? Markéta zná důvod, proč s tím začít!

Dámy, používáte čistič na štětec? Markéta zná důvod, proč s tím začít!
Foto: byrdie.com
Autor: Markéta

3. duben 2015 20:50

Krásný den milé dámy! Každý týden vám naše cool seznamka Laskomat.cz chystá v magazínu nějaké beauty téma. Ani dneska tomu nebude jinak, ale podíváme se na jeden produkt, který je ryze praktický. Není to téměř žádná marnost, zbytečnost, nebo prostě další „kravina“ do kosmetické taštičky. Né, že by některé produkty, které vám tady představujeme, byly kraviny, ale znáte to, stopadesátý stín na oči je občas už vážně marnost. ;)

Snad každá žena používá den co den makeup, tvářenku, pudr, nebo oční stíny. Zatímco makeup lze nanášet prsty, tak s tvářenkou, pudrem a stíny je tomu už jinak a povětšinou jsou potřeba kosmetické štětce. Co si budeme povídat, v poslední době se roztrhl pytel právě s používáním kosmetických štětců – tedy není to výhradní náčiní vizážistů, ale také nás smrtelníků. Největší boom pravděpodobně zažívají štětce právě na tekutý makeup, které lze dnes sehnat již v drogériích.

Ruku v ruce s používáním štětců jde i péče o ně. Čištění štětců by mělo být důsledné, vzhledem k tomu, že se v ulpělých zbytcích produktu ve štětci po kontaktu s pokožkou mohou vyskytovat bakterie a mohou se tam jistě pomnožit. Otázkou je, jak velké riziko nějakých nepříjemností, jako je například zánět spojivek, nám hrozí, ale na druhou stranu třeba i riziko zhoršení kvality pleti v podobě pupínků a akné by mohlo být dostatečným motivem štětce čistit. ;-)

Štětce lze čistit různými způsoby. Lze použít nějaký speciální čistič, který slouží i jako desinfekce, nebo lze použít třeba dětský šampon, který je například k přírodním štětinám šetrnější, než čistič, který obsahuje alkohol. Jako tip, na fajn produkt je pro dnešek čistič štětců od firmy Ebelin. Tento produkt, který je o objemu 100 ml, seženete v drogérii za pěkných 90 korun. Je určen k dennímu čištění štětců a jeho použití je prosté: nastříkáte přímo na štětec, chvíli necháte působit a pak produkt (pudr, tvářenku, stíny) utřete do kosmetického ubrousku (a jde to fakt hladce, koukněte do galerie). Čistič má příjemnou parfemaci, ale obsahuje již zmiňovaný alkohol, takže bych ho nedoporučila na štětce, které jsou z přírodních štětin, protože by je mohl po častějším používání vysušovat. Naopak na syntetické štětce je tento produkt moc fajn.

Závěrem bych přeci jen doplnila, že jsou tyto čističe dost často jen jakýmsi doplňkem v péči o štětce, protože základem by mělo být opravdu praní v teplé vodě s nějakým šetrným šamponem. Pokud používáte štětce pouze na sebe tak bych doporučila „velké praní“ štětců nejméně jednou za týden, pokud si například s někým štětce občas půjčujete, nebo snad líčíte i někoho jiného, tak je hygiena opravdu na prvním místě a je důležité prát a desinfikovat po každém použití. ;-)

Tak co holky, jak jsou na tom vaše štětce? Věnujete jim dostatek péče? ;) 

6 Fotografií
Dámy, používáte čistič na štětec? Markéta zná důvod, proč s tím začít! 1
Čistič štětců od firmy Ebelin
Čistič štětců od firmy Ebelin
Čistič štětců od firmy Ebelin
Čistič štětců od firmy Ebelin
Čistič štětců od firmy Ebelin
Další články