Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Seznamka se zvířaty: Běhejte napříč safari

Seznamka se zvířaty: Běhejte napříč safari
Autor: Adéla

31. březen 2015 23:54

Prodloužený víkend láká už teď k plánování společných zážitků. My máme tip na jednu hodně zajímavou akci pro sportovní nadšence. V sobotu 4. dubna se chystá speciální běh Africkým safari v ZOO Dvůr Králové. Kdo by radši něco romantičtějšího, ten bude mít výjimečnou příležitost si projít trasu mezi divokými zvířaty pěšky. Rande mezi zebrami zní celkem originálně, že?

Trať 31. ročníku běhu Safari zavede účastníky v úvodních kilometrech do královedvorské zoologické zahrady. Startuje se v bráně do Safari na hlavním parkovišti u zoo a cíl je na atletickém stadionu pod Hankovým domem. Celková délka závodu je 10,8 kilometrů.

Přihlášky není potřeba řešit předem, závodit může každý, kdo dorazí v 11 hodin na start, startovné činí 100 Kč. Vítěz hlavního závodu mužů a žen dostane nejen finanční odměnu, ale taky cenu, kterou věnuje ZOO Dvůr Králové. Další běžci hlavního závodu i ostatní závodníci ve všech věkových kategoriích dostanou upomínkové ceny na památku na skvěle strávený den.

Procházka Africkým safari? Proč ne!

Kdo není takový sportovní nadšenec, bude jistě rád za méně drastickou variantu. ZOO Dvůr Králové nabízí i výjimečnou příležitost se po Africké safari projít pěšky. Stačí dorazit o hodinu později, tedy ve 12 hodin, koupit si vstupenku a pak se už jen ruku v ruce procházet mezi antilopami, buvolci, pakoni a zebrami. Zastavte se a pozorujte jeřáby a kormorány nebo jiné vodní ptáky. Po cestě můžete potkat pět set afrických kopytníků, šelem a ptáků. Neopakovatelná příležitost je to v tom, že běžně se po Africké safari jezdí jen autem nebo autobusem. Pěšky je to ale nepochybně ještě větší zážitek. 

1 Fotografie
Seznamka se zvířaty: Běhejte napříč safari 1
Další články