Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Dannie RnB královna české scény: Mám se konečně ráda

Dannie RnB královna české scény: Mám se konečně ráda
Foto: Martin Schubert Photography
Autor: Veronika Čapková + redaktorky Laskomat.cz

30. březen 2015 17:09

Když se budete snažit vygooglit Dannie, vyskočí na vás hesla jako: Zpěvačka, RnB královna české scény, skladatelka, textařka, začínající módní návrhářka a moderátorka. To je všechno moc hezké, ale asi vás napadne jenom to, že slečna je cílevědomá a pracovitá. Zkrátka si jde zdravě - tvrdě za svým. Já osobně však doporučuji si pustit jednu z jejích písniček a zaručuji, že nebudete mačkat Stop, ale Volume plus. :-) Tak úžasný totiž hlas Dannie má. A pokud chcete i nasát do toho poslechu nějakou životní energii, pusťte si hned celý klip. Je nabytý zdravým sebevědomím a temperamentem. Je holt vidět, že tahle holka se má ráda. A i když si to většina lidí myslí, tak sebeláska není sprosté slovo. Je to základní kámen jakéhokoliv úspěchu a nejen to bychom se všichni měli od Dannie učit. Děkujeme velmi za rozhovor, protože mít čest s tak pozitivním člověkem, je v dnešní době a ještě ke všemu v kritikou prosáklém Česku velká vzácnost.

Milá Dannie, je někdo, ke komu vzhlížíte jako ke své pěvecké ikoně? Máte nějaký hudební vzor v zahraničí? 

Je spousta interpretů, které ráda poslouchám, ale pokud bych měla uvést jednoho, který mě nejvíc inspiruje, pak je to určitě Michael Jackson. Mým vzorem je ale jednoznačně moje maminka Athina Langoska. Je to úžasná osobnost a především neuvěřitelná zpěvačka. 

Ve vašich rozhovorech působíte jako velmi pozitivní a stále dobře naladěný člověk. Jak to děláte?

Začala jsem být sama k sobě i k ostatním naprosto upřímná, nebo bych možná měla říct, že se mám konečně ráda. Když se člověk snaží na ostatní usmívat, i když mu není hej, začne být postupem času pod velkým tlakem, který logicky eskaluje výbuchem. Od určité doby svoje emoce projevuju rovnou beze strachu, jak je okolí přijme. Jsem srdečný člověk, ale dokážu být taky velmi nekompromisní bez ohledu na to, zda mě ostatní budou mít rádi nebo ne. 

Dannie, občas se o Vás mluví jako o české Adele. Jaký k tomu máte postoj?  Lichotí Vám to nebo se z tohoto zaškatulkování snažíte vymanit a být sama sebou? 

S Adele si mě lidi nejspíš spojují proto, že jsem stejně jako ona baculka a mám silný hlas. V Čechách je zvykem všechno zaškatulkovat, ohodnotit. Adele sice neposlouchám, ale její písničky znám a respektuju ji jako opravdu dobrou zpěvačku, takže mě nijak neuráží, že mě k ní média přirovnávají.

Pečujete nějak o svůj hlas nebo je to dar od Boha, jak se říká?

Díky dobrému genetickému fondu je pro mě zpívání asi jednodušší než pro někoho, kdo musí denně dřít, aby dosáhl alespoň polovičních výsledků. O to víc se u mě poslední dobou projevuje pokora a touha pomáhat ostatním. Kdysi, během studia na Konzervatoři mi s poškozenými hlasivkami pomohla hlasová guru, Hanka Pecková. Já jí její pomoc splácím tak, že pomáhám s technikou zpěvu svým kolegům a známým. I když to mám z časových důvodů jen jako hobby, moc mě to baví. Zároveň si díky učení zpěvu udržuju hlasivky v kondici. 

Na rádiu moderujete vlastní pořad. Bylo pro Vás těžké zvyknout si na vystupování před publikem, které není vidět?

Ze začátku mě to mluvení k "nikomu" vyloženě iritovalo, ale postupně si člověk zvykne. Teď mám sice pauzu, protože toho mám nad hlavu a nestíhala jsem se na svůj pořad připravovat, ale radio je moje srdcová záležitost, můj hlas je slyšet ze všech jinglů a moje minulost je s hip hopem velmi úzce spjatá, takže se tam zase vrátím. Sem tam moderuju akce svých známých a celkem jsem tomu přišla na chuť, protože při moderování využiju i herectví, které jsem na Konzervatoři kromě zpěvu vystudovala. Od zpěvu ale rozhodně k moderátořině konvertovat nehodlám. 

Na fotografiích a video záznamech zaujmete jemnou, čistou, přímo bezchybnou pletí. Jak o ni pečujete?

Nebylo to tak vždycky. Měla jsem donedávna pubertální výjevy na obličeji, protože jsem jedla třeba jen jedno jídlo denně a zbytek dne jen sladkosti na doplnění energie. Pleť se mi srovnala až ve Svaté Kateřině, kde jsem podstoupila hubnoucí kůru Metabolic Balance. Bohužel mi zůstaly maličké jizvičky, které si naštěstí umím dobře zamaskovat. O pleť nepečuju přehnaně, protože té mojí to v minulosti spíš uškodilo, než pomohlo. Jen se vždycky večer odlíčím a večer i ráno obličej umyju vodou a de-make up houbičkou. Taky jsem hodně dlouho hledala vhodnou kosmetiku a světe div se, vyhrála to ta nejlevnější. K zamaskování jizviček používám Make Up Cover. Věřte nebo ne, zamaskuje opravdu každou nedokonalost a navíc mi vydrží na pleti celý den, když ho popráším pudrem. Objevila ho moje mamka a je to věc, která společně se rtěnkou nikdy nechybí v mojí kabelce. 

Jak zvládáte jídelníček, který vám byl v rámci diety předepsán? Co si nejraději vaříte? 

Ze začátku jsem se snažila vymýšlet, nakupovat a připravovat si jídlo podle povolených potravin. Ale při mé rozlítané a časově nepředvídatelné práci jsem to nezvládala a to mě přivádělo do stresu, což pro hubnutí není zrovna optimální stav. Tak jsem na doporučení svojí kamarádky, operní zpěvačky Míši Gemrotově, oslovila Angeliku Bazalovou, jestli by mi mohli vozit krabičkovou dietu přímo na míru podle jídelníčku. Angelika ochotně souhlasila a já jsem naprosto spokojená. Upřímně, nejraději bych si uvařila těstoviny, ale ty si můžu jen jednou za čas, když mám zrovna cheating day. 

Pyšníte se ženskými tvary, setkala jste se někdy v showbyznysu s negativními reakcemi lidí na vaši postavu? 

Spíš s pozitivními. Většina lidí nechtěla, abych hubla. Že mi to uškodí v kariéře. Ale moje rodina a nejbližší přátelé mě podporovali. Především Martin Dubovický, který se mnou jel do Svaté Kateřiny, aby přibral, ale ve skutečnosti mě jel podpořit, protože nesouhlasil s názorem ostatních, kteří mě podporovali v nadváze. Nekompromisně mě dvakrát denně trénoval v posilovně a já jsem mu za to vděčná. Ve cvičení pokračuji. Kromě tancování chodím třikrát týdně na intenzivní tréninky Body Body a teď jsem k nim přidala i klasickou posilovnu, jógu a brzy snad i plavání. Je roztomilé, že po tom co jsem zhubla 15 kilo, mě v hubnutí najednou podporují i ti, kdo mě od něj zprvu odrazovali. 

Působíte i v zahraničí, řekněte, jaké jsou rozdíly mezi českým a zahraničním publikem?

České publikum je trochu chladnější a vyžaduje české písničky. Publikum v cizině vám dá zase hlasitě najevo, jestli se mu líbí to, co děláte nebo ne. Prorazit v zahraničí je s hudebním stylem jako je RnB a soul jednodušší než tady. Pokud ovšem máte dostatek peněz do začátku, abyste se mohli věnovat opravdu jen muzice. V Čechách je to ale zase větší výzva. Protože udělat do RnB český text tak, aby frázování bylo pořád soulové a nespadnout k levnému popu, je celkem oříšek. Ze zahraničních zkušeností jsem si odnesla především pokoru a přirozené sebevědomí. Hned po vydání mého druhého alba se chystám zase odjet. 

Převažují mezi vašimi fanoušky muži či ženy? Čím si myslíte, že je ve vašem případě tato převaha dána?

Myslím, že je to poměrně vyrovnané. Od žen mi denně chodí podpůrné vzkazy s tím, že jsem pro ně inspirací, že všechno jde. Od mužů dostávám spíš pozvání na večeři nebo zprávy typu: Ahoj, jsi krásná. Reaguji jen na zprávy, které dávají smysl, ale každá milá zpráva mě samozřejmě potěší.

Máte mimo jiné i řecké kořeny. Přemýšlíte o tom, že byste se pokusila prorazit i tam? Stejně jako se to Ewě Farné povedlo v Polsku? 

Abych pravdu řekla, tak mě zatím ještě nenapadlo o tom přemýšlet. Ale co já vím, co se bude dít za půl roku. Když jsem zvládla napsat písničky na své druhé album v češtině, která je pro RnB celkem kostrbatá, tak třeba začnu časem psát písničky i v řečtině :)

Na vašem debutovém albu se podílela celá řada českých i zahraničních hvězd, které by vám mohl závidět jistě nejeden umělec. Je ještě někdo, kdo schází na vašem seznamu přání budoucí spolupráce?

Na druhém albu budu mít pro mě velmi snové spolupráce. Ale nebudu vůbec nic prozrazovat, dokud nebudou všechny písničky nahrané. Nechci zatím ani prozradit, kdy plánuji jeho vydání. Každopádně pokud to dobře dopadne, tak to bude velké. 

2 Fotografie
Dannie RnB královna české scény: Mám se konečně ráda 1
Dannie
Další články