Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Nevšední rande pod hvězdami a při svíčkách

Nevšední rande pod hvězdami a při svíčkách
Foto: Lisa Widerberg
Autor: Adéla

26. březen 2015 22:35

O nadcházejícím víkendu převažují dva druhy akcí – velikonoční trhy, jarmarky a slavnosti a zahájení sezóny na hradech a zámcích. V kom to evokuje spoustu lidí, dětí, velkou nudu a spíš trest než příslib skvělého rande, bude se mu líbit náš tip. V Brně se můžete vypravit na večerní komentovanou prohlídku, dozvědět se něco o hvězdách a vidět, nebo spíš nevidět zhasnutý Špilberk. Moravská metropole se totiž zapojí do celosvětové akce s názvem Hodina Země.

Komentovaná večerní prohlídka s pozorováním brněnského světla a tmy startuje v sobotu ve 20 hodin u Sochy TGM na Komenského náměstí. Průvodcem bude Jeník Hollan, astronom a tmář. Předpokládaný konec je ve 22 hodin, s sebou potřebujete jen teplé oblečení a termosku s čajem. Nebo se budete muset hodně tulit.

Zhasne Špilberk? Prý ano!

Hodina Země se letos koná již podeváté, má upozornit na potřebu lepší ochrany životního prostředí a globálního klimatu. Dnes již celosvětový happening vznikl v australském Sydney a loni se k němu připojilo už více než 7 000 měst po celém světě a stovky kulturních památek ve 158 zemích světa. Zhasly třeba pyramidy v Gíze, Opera v Sydney, londýnský Tower Bridge a nejvyšší budova světa Burj Khalifa. V Brně letos mezi 20.30 a 21.30 na celou hodinu zhasnou dominanty jako je hrad Špilberk, Nová radnice na Dominikánském náměstí a obelisk v Denisových sadech. Rozhodně půjde o originální pozvání na rande a láska přeje odvážným.

K akci se připojí i brněnská kavárna Morgal, takže jestli si chcete užít procházku po vlastní ose a skončit romantickým posezením v potemnělé kavárně jen při světle svíček, pak je sobota tou pravou na nevšední rande. 

1 Fotografie
Nevšední rande pod hvězdami a při svíčkách 1
Další články