Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Levné tipy na cestování do Barcelony

Levné tipy na cestování do Barcelony
Foto: thehungrypartier.com
Autor: Lorettine

9. únor 2016 21:28

Když se řekne Barcelona, valné většině se vybaví fotbal. Menší části pak třeba Gaudí nebo Desigual. Ti, co tuto perlu Katalánska už někdy navštívili, by nejspíš také řekli, že je to dost drahé město. Laskomat.cz vám dnes dá pár tipů, jak si užít barcelonskou atmosféru a nebýt kvůli tomu švorc!

Pojďme po pořádku – letenky je vhodné si kupovat alespoň měsíc, dva předem. Jejich cena je v té době celkově nižší, plus se zvyšuje vaše šance vychytat nějakou tu výhodnou akci – třeba Bratislava-Girona (u Barcelony) a zpět za 500,. (nepřeháním, i když s tímto jsem se setkala zatím jen jednou)!

Na hotely zapomeňte. V čistém a pohodlném pokoji můžete bydlet i levněji – v Barceloně si vybíráte z miriády malých hostelů, kde máte mnohdy v ceně i snídani, úsměvy domácích a specifickou atmosféru. Pokud vám nevadí bydlet na pokoji s více lidmi, vejdete se klidně i do patnácti eur za noc – třeba v řetězci Equity point. Pokud trváte na soukromí, čisto a bezpečno je v hostelu Norma - nerezervujte internetově, volejte!) nebo v rezidenci Erasmus.

A kam v Barceloně? Kromě toho, čemu díky vábení turistických průvodců neodoláte, určitě si vyhraďte čas na čtvrť Grácia a na její kavárny a bary – je to takový barcelonský Montmartre. Zaměřte se na parky – nejen na slavný Parc Güell. Vstup do nich je kromě tohoto jednoho zdarma a ty pohledy jednoduše stojí za to. Zvlášť sexy je park na zastávce metra Arc de Triomphe.

Když už jsme u metra – snažte se dobře plánovat své pěší trasy, abyste metrem jezdili co nejméně, je nechutně drahé. Pokud se v Barceloně zdržíte více dní, nejpraktičtější je asi koupit si lístek T-10, na 10 jízd. Nevyjde vás levněji, ale aspoň máte po starosti, a těch deset jízd obvykle akorát vystačí.

V kostce řečeno, Barcelona JE drahé město, ale také tak krásné, že si jej můžete libě vychutnat i pěšky – pro oči je ta architektura hotový orgasmus, a ještě přitom hubnete! :-)

5 Fotografií
Levné tipy na cestování do Barcelony 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články