Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

8 důvodů, proč zbožňovat jaro!

8 důvodů, proč zbožňovat jaro!
Foto: Janice Cullivan
Autor: Zuzana K.

23. březen 2015 14:50

Po dlouhé zimní hybernaci se zase všechno konečně probouzí k životu. Brzo budete moct odhodit tlustá vlněná pyžama a nahradit je slabší noční košilí. Ráno vás možná dříve než budíček probudí zpěv ptáků, který uslyšíte z pootevřeného okna. Jaro je pro mnohé to nejkrásnější roční období! O jaký druh zábavy se každoročně postará a proč byste ho měli také zbožňovat?

1) Očista dočista

Nejenže je nejvhodnější čas na různé druhy dietních a cvičících plánů, ale můžete to vzít rovnou zcela z gruntu. Očistěte se od všeho, co vás trápí a co vám například přebývá v šatní skříni! Jarní úklid sice nezní nijak převratně, ale věřte, že se po něm budete cítit jako znovuzrozeni! Přibyde vám místo ve skříni, ubyde věcí, které jste stejně nepotřebovali a ještě k tomu pomůžete lokální charitě. S lepším počasím se vám bude také raději sportovat a dodržovat zdravý jídelníček. Berte to jako svou vlastní formu „nového roku“ a dejte si jarní předsevzetí. Jo, a abychom nezapomněli, chtělo by to také jarní očistu Facebooku. Zbavte se „přátel“, kteří ve vašem životě nehrají žádnou roli a jen vás deptají. Nebo ho rovnou smažte a máte pokoj.

2) Módní orgie

Milovníci módy a stylu čekají na jaro již od podzimu, je to tak? Odhoďte šály, rukavice, péřovky i huňaté svetry a vytáhněte zase ze dna své skříně oblíbené jarní kousky! Těšit se zase můžete na sukně a šortky (bez toho, aniž byste mrzli na zastávce), nadkolenky, krátká trička a lehké svetříky! Nezapomeňte na skutečné jarní terno v podobě květinového vzoru! Kombinujte jej s klasickou džínovinou a perlovými doplňky. Není to úžasné, kolik máte najednou možností pro váš dnešní outfit? Hezky všem ukažte, zač je toho loket! Pokud jste navíc provedli bod č.1 a udělali si nějaké to místo ve skříni a možná zjistili, že nemáte dost sukní, podnikněte výpravu do sekáče!

3) Přírodě zdar

Je už to tak nějak odjakživa dáno, že si v zimě prostě nemůžeme jen tak zajít do parku a udělat si piknik na sněhu. Nebo teda můžeme, ale dopadlo by to chřipkou nebo omrzlinami. V zimě zkrátka mnoho z nás čas venku rádo netráví a je to naprosto pochopitelné. Jestli vás nebaví přežívat pouze díky přechodům z autobusu do kavárny a z kavárny do obchoďáku (což se v zimě zdá jako jediný způsob, jak ve městě přežít), přichází nyní vaše oblíbená sezóna! Jaro znamená krásné a dlouhé zamilované procházky v přírodě doprovázené slunečními paprsky a vůní kvetoucích stromů. Cykostezky lákají k projížďce na kole nebo kolečkových bruslích. Existuje nějaký sport, který jste chtěli vždycky vyzkoušet? Odhodlejte se letos konečně!

4) Nekonečně možností, jak trávit čas

Venku, samozřejmě! Ať už jste pivař a těšíte se na své první „jedno“ na Letné, nebo propadnete raději zmrzlině, jaro je vaše! Tyto dvě velmi oblíbené lahodné věci si konečně můžete vychutnat venku na lavičce a ne doma pod peřinou. Přizvěte si k tomu přátele a vytvářejte s nimi ty nejlepší a nezapomenutelné vzpomínky! S jarem přichází také sezóna hudebních festivalů a dalších venkovních záležitostí. Byli jste už letos na Matějské? I když nejste zrovna fanoušek centrifugy, pražené mandle v cukru nebo marcipánovou bramboru přece bodnou, ne?

5) Tradiční Velikonoce

O beztrestném přejídání se sladkostmi jsme již mluvili v předchozím bodě. Neciťte se vůbec špatně a dopřejte si tradičního čokoládového zajíce! Velikonce jsou stejně jako Vánoce jen jednou za rok a je to skvělá příležitost strávit pár dní s rodinou a užít si dobré jídlo! Važte si každé minuty, kterou s rodiči, sourozenci, partnery či přáteli strávíte! A že bytostně nesnášíte mrskání pomlázkou? Ale notak, vždyť zase o tolik nejde a koledníkům, kteří vás navštíví s pomlázkou, jde stejně hlavně o to vás třeba zase po roce potkat a popovídat si s vámi. Berte to s rezervou a buďte hrdí na to, že si v České republice udržujeme stále klasické a tradiční oslavy důležitých svátků. Ostatní země takové štěstí nemají.

6) Květiny, kam se podíváš

Víte, co se říká? Pokud chcete najít lásku na celý život, začněte zahradničit! A něco na tom bude. Ten pocit, když vám po vlastnoručním zasazení semínka vyroste skutečná rostlina, je nenahraditelný! Na jaře je ten nejlepší čas zasadit semínka toho, co chceme sklízet, nebo květin, ke kterým chceme přivonět! Nemáte-li zahradu, nesmutněte! K navštívení láká mnoho botanických zahrad, ve kterých zažijete skutečnou explozi vašich smyslů. Vůně se bude linout všude kolem a nasajete to pravé jaro! Tak na co čekáte? Vytáhněte motyku a vypěstujte si vlastní plody!

7) Zvířectvo

Nejen příroda je v rozpuku – také zvířata mají pré. Veverky jsou znova na stromech, králíci na polích, šneci v trávě a váš pes či kočka domácí mají jistě najednou také mnohem více energie. I obyčejná procházka s vaším domácím mazlíčkem se stane o 100% milejší, když je venku hezky. Zvířata mají zelenou! Říká se, že jarní období je tím nejepším pro návštěvu zoologické zahrady!Nebo vyražte na nejbližší farmu podívat se, jak se rodí zvířecí mimča. Chystáte-li se už dlouho pořídit si pejska, jaro je tím nejlepším načasováním. Nezapomeňte při rozhodování, jakou rasu si pořídíte, na to, že existuje spousta psích a kočičích útulků, plných zvířátek, kteří by udělali vše pro to, aby dostali vaši pozornost.

8) Ideální počasí

Třeskutá zima je v nenávratnu, a neúnosná vedra ještě daleko. Tento přechod mezi dvěma ročními obdobími je naprosto perfektní a dopřeje vám příjemný pocit, kdykoliv jste venku. Jestli jste si mysleli, že pouštění draka je vhodné provádět pouze na podzim, tak na to zapomeňte. Draka můžete pouštět kdykoliv a jaro je pro to perfektní. (Nebo třeba i na pláži v létě!). Další skvělá zábava vás čeká, rozhodnete-li se vyzkoušet například minigolf nebo výlet na kánoích. Vezměte s sebou foťák a dokumentujte všechno. Ani nevíte, jak rádi se na fotky za pár let podíváte. Třeba navíc zjistíte, že vás to baví a nový koníček je na světě!

No není to jaro krásné?

Dejte nám vědět, jak si ho užíváte po svém!

Krásný den přeje Laskomat

1 Fotografie
8 důvodů, proč zbožňovat jaro! 1
Další články