Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

II. vicemiss ČR Markéta Divišová-Fuxová: Nikdy jsem si na nic nehrála a nemám to v povaze

II. vicemiss ČR Markéta Divišová-Fuxová: Nikdy jsem si na nic nehrála a nemám to v povaze
Foto: Daniel Zahrádka
Autor: Zuzana K.+ redaktorky Laskomat.cz

18. březen 2015 09:10

Markéta Divišová-Fuxová (32), modelka a II. vicemiss České republiky roku 2003, se stihla vdát a dát život roztomilé holčičce. Stále však dostává zajímavé pracovní nabídky na focení v zahraničí! Markéta přijala naši nabídku a poskytla Laskomatu rozhovor pro náš magazín. Co je podle ní sex-appeal? Proč pracuje v zahraničí a ne u nás? A jak se udržuje po třicítce stále tak svěží a zdravá? To vše a mnohem více se dozvíte v následujících odstavcích.

 

Jak byste se představila čtenářům, kteří Vás neznají a nikdy o Vás neslyšeli?

Jmenuji se Markéta Divišová a vždy jsem se zajímala o malbu a grafiku. Doma jsem malovala a vytvářela různá umělecká díla. Svět modelingu mě nezajímal a nikdy jsem to nedělala. Až jednou v roce 2003 jsem se ocitla na soutěži Miss ČR. Přihlásila mě maminka a jsem za to teď moc ráda. Díky Miss jsem začala pracovat jako modelka nejprve v ČR a posléze čím dál více v zahraničí. Procestovala jsem celý svět a získala mnoho zkušeností, které jsou k nezaplacení.

Na nějaký čas jste se ze světa modelingu stáhla, proč jste se poté rozhodla opět pro návrat?

Po narození dcerky Natálky se můj život kompletně změnil. Byl tady někdo, kdo potřeboval mojí neustálou pozornost a péči. Bylo to ale to nejkrásnější, co jsem kdy mohla zažít. Modeling jsem dala stranou a věnovala se pouze rodině. V této době se modelingu věnuji hlavně v zahraničí. V ČR si vybírám jen exkluzivní zakázky. Právě teď můžete sledovat fotografie pro kadeřnický salón “Hair we are“.

Upřednostňujete práci v zahraničí. Proč je tomu tak? Jak se ve Vašem oboru liší pracovní prostředí v zahraničí od našeho?

V zahraničí jsou větší možnosti, profesionálnější přístup a mnohem vyšší pracovní ocenění než v ČR. Přesto se vždy ráda vracím do České Republiky. Miluji Prahu.

Vidíte malou Natálku jako Vaši nástupkyni, nebo se ji budete snažit navigovat spíše jiným směrem?

Natálka je neuvěřitelné dítě. Miluje čísla a písmenka. Umí už psát a počítat. Nevidím ji jako svojí nástupkyni, i když musím říct, je to velká parádnice. Stále chce lakovat nehty a malovat rty červenou rtěnkou. Má také ráda sukně, ale i auta. Natálku necháme, aby si sama jednou zvolila, čím chce být. Vždy ji budeme podporovat a respektovat.

Mnoho žen ve Vás vidí inspiraci, překrásnou ženu s andělskými křídly, nádhernou a sexy divu. Co je podle Vás sex-appeal u žen, jak ho získat, podpořit, co když ho nemám a chci ho mít? Co mám pro to udělat?

Sex-appeal u žen je podle mého názoru v tom, jak se žena chová, projevuje, vyjadřuje. Měla by být inteligentní, něžná, krásná, upravená, měla by mluvit tichým a klidným hlasem. Mělo by z ní vyzařovat něco, co druhé nevyzařují. Myslím, že taková žena je na první pohled rozpoznatelná, alespoň pro mne. Nemohu radit, co udělat pro to, aby ženy měly sex-appeal. Myslím, že v tom je to tajemství. Být sexy. Tělem i duchem.

Máte svoje oblíbené barvy, dezény, originální styl, který můžete prozradit?

Všeobecně miluji módu a styl. Ráda ji pozoruji a zkoumám. Chodím do obchodů a jen tak pozoruji, co je nového. Nejraději mám klasickou černou a bílou. Líbí se mi vkusné blýskavé korálky a kameny na oblečení. Když přijdu domů, nejraději mám volné pohodlné tepláky a tričko.

Co Vám svět modelingu a vlastně celá Miss dala a vzala?

Modeling mi dal především zkušenosti. Vzal trošku soukromí.

Vypadáte úžasně! Mladě a svěže. Máte nějaký univerzální tip na to, jak se udržovat po třicítce v kondici a vypadat tak krásně a zdravě?

Myslím si, že je to hlavně rodové. Všechny ženy v naší rodině vypadaly vždy krásně a mladě. Myslím, že je to také trochu štěstí, které si musíme hýčkat. Nejdůležitější je pohyb a cítit se mladě. Věk si nepřipouštím. Někdy si přijdu jako malá holka. Hlavně když si hrajeme s Natálkou. Rodina mě velice naplňuje štěstím, klidem a láskou. Mám ráda život!

Váš mediální obraz je jedna věc. Jaká jste, když jste doma a nemíří na Vás hledáčky kamer?

Myslím si, že jsem stejná doma i před kamerou. Nikdy jsem si na nic nehrála a nemám v povaze se předvádět. Spíše mi vždy bylo vytýkáno, že se málo prosazuji. Jsem prostě taková. Mám ráda skromné lidi, kteří toho hodně dokázali, a přitom o tom nemluví a nevytahují se.

Říká se, že svět modelingu je drsný a není pro slabé povahy. Stejně je ale u většiny lidí zakořeněn ten názor, že modelkám stačí k zaměstnání jen vypadat hezky. Co byste jim vzkázala?

Modeling dokáže být drsný, to je pravda. Hlavně není pro ty, kteří nesnesou rivalské pohledy a pomluvy. Já měla štěstí. Zažila jsem v podstatě krásné roky práce. Ano, vždy se něco najde, něco nepříjemného, ale to je v každém zaměstnání. Co se týče názoru, že modelky musí být jen krásné, to si nemyslím. Podle mě je důležitý právě již zmiňovaný sex-appeal.

Životy mnoha modelek připomíná pohádku o „Ošklivém kačátku“, z kterého se vyklubala krásná labuť. Vidíte se v tomto příběhu i vy?

Ne, necítím se jako v této pohádce, ale mám ji moc ráda. Nikdy jsem se necítila ošklivá, ale zároveň si nikdy nemyslela, že budu II. vicemiss 2003.

Celý tým Laskomatu Vám moc děkuje za rozhovor a přejeme Vám mnoho rodinného štěstí a spoustu pracovních úspěchů.

4 Fotografie
II. vicemiss ČR Markéta Divišová-Fuxová: Nikdy jsem si na nic nehrála a nemám to v povaze 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články