Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

O lásce: krásná legenda o červené niti

O lásce: krásná legenda o červené niti
Foto: M a n u e l
Autor: Lorettine

15. březen 2015 15:51

Ať už patříte mezi pragmatiky nebo mezi snílky, kteří věří v lásku až za hrob, ve vašem srdci si zajisté najde místo téma dnešního článku. Je totiž naprosto neodolatelné. Slyšeli jste o červené niti? Máte ji omotanou kolem malíčku levé ruky… Možná, že její druhý konec jste již objevili, a možná taky ne…

Že ji nikde na malíčku nevidíte? To bude možná tím, že je to jen legenda. :-) Ale tak krásná, že je fajn si alespoň sugerovat její pravdivost.

Tato povídačka pochází z Japonska – každý člověk na planetě je s někým propojen. Pro každého na světě existuje někdo osudový, s kým se jednoho dne setká. Ta osudovost se nemusí nutně vztahovat k partnerství, i když tomu tak často bývá. Jde o to, že na druhém konci nitě se nachází člověk, který vám je schopen rozumět, pomoct a podpořit, jako nikdo jiný. Skvěle se budete doplňovat a dostanete se jeden druhému pod kůži. S tímto člověkem se dřív nebo později setkáte, proto vás ta červená niť taky spojuje. Ve valné většině případů s tímto člověkem strávíte velkou část života, protože to ani jinak nejde – jeden druhému děláte anděla strážného a jste si vzájemně nedílnou součástí života.

Tahle červená niť se různě kroutí, napíná a zase povoluje, ale nikdy se nepřetrhne. Někdy by se jednoduše hodil nějaký sedmý smysl, schopnost tuhle niť vidět a sledovat a zjistit, kdo je na opačném konci. Ale kouzlo života nejspíš spočívá v tom překvapení, kdy si jednoho dne uvědomíme, s kým jsme vlastně propojeni.

Jednoho dne se do téhle idylky vložil Paulo Coelho a prohlásil, že ve skutečnosti vůbec není jisté, že se dáme dohromady s člověkem, který vlastní opačný konec naší červené nitě. Hodně lidem se prý stane ona nešťastná věc, že mají v životě dvě velké lásky – jednu, se kterou založí rodinu, hospodaří a spolupracují, a druhou, na kterou myslí po celý život, po které touží, a kterou nikdy nedostali a asi ani nedostanou. S tou druhou se obvykle setkáme dřív, než s tou první. A asi jediné, co nás na teorii Paula Coelha může uklidnit je, že tím pádem to ta druhá osoba, ta naše „věčná a nedosažitelná láska“ musí mít stejně – protože to ona má podle Coelha ten druhý konec nitě.

To jsme ale moc odbočili od původní varianty. Teď si stejně budeme všichni zkoumat levý malíček a přemýšlet, jestli je skutečně tak magický, jak tvrdí japonská legenda. :-) Ať už tomu je jak chce, je skvělé vědět, že „tomu“ člověku prostě neutečeme, a že se dřív nebo později objeví.

1 Fotografie
O lásce: krásná legenda o červené niti 1
Další články