Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Tipy od Markéty na jarní rtěnky, v kterých okouzlíte

Tipy od Markéty na jarní rtěnky, v kterých okouzlíte
Foto: jouercosmetics.com
Autor: Markéta

13. březen 2015 17:01

Krásný den milé Laskomaťačky! Vypadá to, že si z nás počasí střílí, ale jaro už je v ovzduší cítit, nemyslíte? Vzhledem k tomu, že toto krásné roční období už klepe nedočkavě na dveře, je jasné, že bychom se na něho měly řádně připravit. Čím se vyzbrojíme? No přece barevnými rtěnkami! Červená, oranžová, růžová i třeba fialová, to jsou jednoznačné „must have“ barvy pro letošní jarní rty. Laskomat vám dnes představí tři rtěnky, u kterých byste se měly v drogérii zastavit! Mrkejte!

První kousek je krásná, svěží a sytě červená rtěnka od Maybelline v odstínu 538 Ravishing Rose, která neobsahuje ani třpytky, ani shimmer. Tento kousek seženete klasicky v drogériích a jeho cena se pohybuje kolem 130 korun. Výdrž je na drogérkovou rtěnku celkem parádní. Pití vydrží s přehledem a nějaké lehčí jídlo také. Ze rtů se ztrácí celkem nenápadně, tedy rozhodně to nevypadá tak, jak kdybyste měly kolem okolí kontur rtů otisky od kečupu ze špaget od oběda. ;) Samozřejmě pro lepší výdrž je vhodné použít konturovací tužku – buď v barvě rtěnky, nebo transparentní, to už je na vás.

Druhá rtěnka je krásné růžové barvy, také bez třpytek i shimmeru. Není ani křiklavá, ale ani extra tmavá – tedy dalo by se říci, že je celkem univerzální. Tento kousek je od značky Essence v odstínu 12 Blush My Lips a v drogérii ji lze sehnat za krásných 60 korun. Musím říci, že na to, že je to kousek za poměrně nízkou cenu, tak výdrží dost. Pití zvládá, jídlo už podstatně hůře, ale na rtech vypadá krásně. Pokud tedy chcete experimentovat s barvami, ale nejste si jistá, zda byste rtěnku často unosila a nechcete do těchto malovátek vrážet spoustu peněz, tak tento kandidát je určen přímo pro vás!

Třetím kouskem je červená klasika, bez které se neobejdete v žádném ročním období a tedy je rozhodně potřeba i na jaro. My s Laskomatem jsme jako červenou klasiku vybrali rtěnku od Catrice – což je kosmetika, jež spadá pod značku Essence, ale kvalitou je o kousek výše. Tato rtěnka je v odstínu 350 MATTador a je to matná rtěnka, která opět neobsahuje třpytky, ani shimmer. Je pravda, že matné rtěnky mohou rty trochu vysušovat, ale na druhou stranu většinou drží jako přibité – a to se týká i námi zvoleného odstínu. Vydrží jak pití, tak sem tam nějaké jídlo a její cena se pohybuje kolem 100 korun.

A jak vlastně na krásné rty? Základ je mít rty hydratované, takže u sebe mějte vždy hydratační balzám. Tip na dokonale odpočinuté rty je například ten, že si na noc nanesete silnou vrstvu balzámu a ráno zbytky očistíte čistícím mlékem, nebo vodou a následně budete mít rty připravené na celodenní nošení rtěnky. Dalším krokem je konturovací tužka – u výrazných rtů je téměř nutností. Zabraňuje rozpíjení rtěnky do vrásek u rtů a celkově napomáhá lepšímu vzhledu rtěnky – tedy opravdu ji nevynechávejte.

Tak jak to vidíte s jarními rty vy? Budete se držet své osvědčené klasiky, nebo zabrousíte do světa barev a necháte se unášet na vlnách růžové, oranžové nebo červené…? 

5 Fotografií
Tipy od Markéty na jarní rtěnky, v kterých okouzlíte  1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články