Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Podkolenky nebo nadkolenky? Zuzka zná odpověď!

Podkolenky nebo nadkolenky? Zuzka zná odpověď!
Autor: Zuzana K.

12. březen 2015 16:57

Zapomeňte na to, že jsou nadkolenky vymožeností pouze japonských školaček nebo večerních hrátek s vaším drahým! Do každodenního outfitu jej zařazuje více a více žen, které dokazují, že móda je zábava! Občas to může být sice trošku výzva sladit outfit tak, abyste nebypadala moc dětinsky, ale s trochou našich tipů to hravě zvládnete!

Jděte do toho!

Nadkolenky dosahují svou délkou na kolena a ještě pár centimetrů nad ně. Ideálně by měly končit tam, kde vám začíná stehno. Nadkolenky může do svého šatníku zařadit jakákoliv žena, kterou baví móda a chce trochu osvěžit svůj styl. Ať už jste zastánkyní retra, elegantní klasiky, dívčího looku, vysokých podpatků či třeba dlouhých svetrů, můžete dát nadkolenkám zelenou!

Jak je správně kombinovat?

Se sukní – A tady vás přesvědčíme o tom, že nemusíte vypadat jako školačka, zvolíte-li sukni společně s delšími punčochami. Nadkolenky můžou znamenat i dospělý úžasný look, ba co víc - klidně tak můžete jít i do práce. K nadkolenkám v černé barvě oblečte kratší tmavou sukni (její konec by měl být cca 10 cm od místa, kde končí nadkolenky), a přes to oblečte delší svetr, který částečně zakrývá sukni, ale zase není delší než ona sama. A je to!

S kraťasy – Na jaře je fajn okořenit šortky nadkolenkami. Celkově skvělý dojem uděláte, vezmete-li si k tomuto looku obyčejné černé nebo bílé kecky, nebo nějaké boty na platformě na zavazování. V tomto outfitu uděláte parádu také s kotníkovými botami nebo kozačkami, které končí těsně pod nadkolenkami. Tento outfit je ideální pro dny, kdy ještě není takové teplo pouze na šortky, ale zase není úplná zima na kalhoty. Však víte přesně, o jakém (aprílovém) počasí je řeč.

Přes slabé legíny nebo i průhledné punčocháče – Máte ve svém šatníku nějaké lehce divočejší vzory punčoch nebo legín? Jejich křik trochu utlumíte černým párem nadkolenek, které přes ně až ke kolenům natáhnete. Zváště v zimních měsících jistě uvítáte dvojité“ zateplení. Stále zůstanete roztomilá a užijete si nošení zajímavých vzorů, aniž byste se cítila bláznivě. Stejně perfektní pár vytvoří nadkolenky s obyčejnými černými slabými silonkami.

S dlouhým tričkem nebo šaty do A – Tento ležérní look je velmi pohodlný a zvolit jej můžete prakticky pro jakoukoliv příležitost. Nakonec si jen pohrajete s doplňky, páskem či rozepnutým svetříkem – podle počasí. Základem jsou šatovky, dlouhé tričko nebo šaty, které konči kousek pod zadečkem. Ujistěte se, že je látka dostatečně dlouhá i v případě předklonu. Chcete-li si být jistější, zvolte pod tričko nebo kratší šaty lehké kraťásky nebo bavlněnou sukni, která je těsnější a neruší celkový dojem.

Pravidlo, kterého se obecně držte, dáte-li nadkolenkám šanci, je, že top nesmí nikdy překrývat nadkolenky. Mezi těmito dvěma kusy látky musí být místo alespoň pár centimetrů, aby vše vyniklo a působilo tak, jak má. S botami si také nemusíte lámat hlavu. Nezáleží na tom, jestli nazujete boty s podpatkem nebo ploché oxfordky (které jsou mimochodem s nadkolenkami ultra stylové!). Retro nadšenkyně nebo Haradžuku dívky v Japonsku by si k nim klidně nazuly i lakovky, takzvané „creepers“ nebo sandálky na přezku. Dobře mohou tyto podlouhlé fusekle vypadat dokonce i s holínami nebo vysokými kozačkami, když necháte vykukovat alespoň kousíček (aby celá věc měla smysl, že).

Na co můžete rovnou zapomenout? Příliš dětinské punčochy v barvě duhy (proužkované, puntíkaté, prapodivně barevné a zkrátka nekombinovatelné). Pokud nemáte pouze jednobarevný outfit, do takového šílenství se nepouštějte. Ideální barvy, ve kterých zazáříte, jsou barvy zemité - černá, hnědá, šedivá, tmavě modrá či zelená, béžová nebo bílá.

Podkolenky?

Neboli typ ponožek, které zakrývají lýtka až ke kolenům – ne však výše. I když si tento kousek světoví návrháři dovolí poslat na mola, v reálném životě budete budit spíše dojem fotbalisty, ať děláte, co děláte. Vyzkoušeno. V roce 2007 jsem si od nějakého chytráka díky svým podkolenkovým návlekům přes tenisky vysloužila při čekání na svou první lásku (před jeho školou!) pokřik „Hééj, pěkný štrupny!“. Od té doby se do podkolenek nepouštím.

Nuže tedy, za Laskomat rozhodně NADKOLENKY! Ty i když mají během chůze tendenci trochu slézat dolů, jsou pořád hezky načechrané a nedělají Beckhamovský dojem. (:

9 Fotografií
Podkolenky nebo nadkolenky? Zuzka zná odpověď! 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články