Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Našli jsme místečko v Praze, kde zažijete pravou chuť Thajska!

Našli jsme místečko v Praze, kde zažijete pravou chuť Thajska!
Foto: Laskomat
Autor: Laskomat

9. březen 2015 17:27

Jako správný milovník jídla, který drží střídavý půst, aby mohl hodně jíst :-), chodím ráda do restaurací a zkouším nové chutě. Thajská kuchyně byla pro mě před návštěvou Modrého zubu jedna velká neznámá. Ale už jsem ochutnala kuchyni vietnamskou, takže jsem si říkala, že by to mohlo být něco podobného. Restaurace Modrý Zub mi ukázala, jak hodně jsem se mýlila.

Interiér restaurace je moderní, ale přitom velmi příjemný, designový a vkusný. Cítíte se tam „jako doma“- jednoduše útulně. Ta úžasná atmosféra, kdy se cítíte pohodlně tak, jak jenom to jde, vám okamžitě nabudí velkou chuť k jídlu. Je to důležité a to hodně. Však jistě znáte ten pocit, když přijdete do restaurace, kde se skoro bojíte čehokoliv dotknout, sedíte jak na trní, strachujete se, abyste se nějak neztrapnili, a tím pádem je požitek z jídla rázem fuč. V Modrém zubu jsem se ale hned na první pohled zamilovala a to do jejich židlí s vysokým opěradlem. Vypadají krásně a jsou pohodlné, i když to tak na první pohled zrovna nepůsobí. Pro mě tyhle židličky představují kromě kuchyně symbol Modrého zubu. Jsou tak neotřelé a zapamatovatelné, že si je vybavím ihned. Až tam půjdete, pochopíte. :-) Restaurace je moderní, ale zároveň „na pohodu“, což skvěle doplňuje chillout, který se line po celé restauraci do oušek všech hostů.

Restaurace má otevřenou kuchyni, výhled na ulici, kde můžete z klidu pozorovat její ruch, a skvělé toalety v přízemí nejen s krásnými zrcadélky. Vše to působí, že to bylo promyšleno do posledního detailu, aby vznikl harmonický celek.  Obsluha je příjemná, ceny velmi přátelské.

Na čem si v Modrém zubu pošmáknete?

Při naší návštěvě jsme ochutnali 5 pokrmů, na základě kterých jsem trošku pochopila, jaká je vlastně thajská kuchyně. Je velmi lehká, jejím obsahem je dokonalá harmonie chutí. Kuchaři musí mít schopnost vyvážit jemnost a intenzitu, což se těm v Modrém zubu rozhodně velmi dobře daří. Thajská kuchyně je o čerstvé zelenině, ale i o masu, mořských plodech a pochopitelně vás i pěkně po asijsku může vzít na pekelně pálivý výlet. Na ten jsme odvahu neměli, přesto jsme nebyli ochuzeni.

Dali jsme si dva předkrmy a ty byly přímo úžasné. Šlo o KAI SATAY (Marinované kuřecí špízy “Satay“ (5 ks), podávané s delikátní domácí arašídovou omáčkou) a NAEM PED (Čerstvé zeleninové jarní závitky s mangem a kachnou (2 ks), podávané s omáčkou hoisin).

Arašídová omáčka v prvním předkrmu byla delikatesa už sama o sobě. Kuřecí špízy byly krásně šťavnaté a příjemně ochucené. Kyselá okurčička, marně si vzpomínám, kdy jsem měla lepší. Opravdu nevšední zážitek, kde se snoubí harmonie chuti.

Kachna mi většinou vůbec nechutná, má pro mě zvláštní pachuť. Ovšem v předkrmu NAEM PED jsem ji „zblafla“ jako malinu. Skvostný předkrm. :-) 

Jako hlavní jídlo jsme si dali SINGAPUR NOODLES (Čínské nudle s vepřovým masem a slaninou na voňavých houbách Shitake, řapíkatým celerem a zeleninou) a PHAD THAI KUNG (Thajské rýžové nudle se zeleninou, krevetami Black Tiger (6 ks), arašídy a tofu). 

I když nejsem fandou nudlí (vzpomínky ze ZŠ jsou stále ještě čerstvé :-)) tohle bylo vážně super. Zeleninka krásně křupavá, houbičky a masíčko bylo naprosto mňam. Vděčný strávník se pozná podle toho, jak rychle dokáže sníst jídlo a do mě to padalo rychlostí blesku. Můj doprovod byl zticha a jen jedl.  To asi hovoří za vše ne?

Thajská kuchyně je velmi lehká a variabilní, takže si najdou v nabídce to své i vegetariáni. Samozřejmě jsme si dali i dezert, v bříšku jsme měli ještě stále hodně místa. Vyzkoušeli jsme MON TOON (Domácí zmrzlina z durianu s lepivou rýží). Durian král ovoce se bohužel nestal naším panovníkem a ani kamarádem. V životě jsem toto ovoce neochutnala a vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Sami ochutnejte a uvidíte. :-) V tom horším případě se budete mít čemu smát a o čem si povídat ještě za měsíc. V tom lepším případě pro vás bude durian exotická lahůdka.

Modrému zubu jsme rozhodně přišli na zoubek a v blízké budoucnosti plánujeme opáčko. Jestli chcete vyjet ze zajetých kolejí české kuchyně, rozhodně vyzkoušejte. Domů se vrátíte pravděpodobně s velmi příjemným pocitem v bříšku, které vám poděkuje, že jste jej nezaplácali těžkými sousty.  

7 Fotografií
Našli jsme místečko v Praze, kde zažijete pravou chuť Thajska! 1
Skvělá zázvorová limonáda
Interiér restaurace
NAEM PED
SINGAPUR NOODLES
PHAD THAI KUNG
MON TOON
Další články