Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Líčení zralé pleti

Líčení zralé pleti
Foto: private.fordmodels.com
Autor: Markéta

5. březen 2015 16:10

Krásný den milé dámy! Každá žena, ať je v jakémkoliv věku, se chce líbit a zkrášlovat.  Zatímco u mladé pleti je celkem jedno, co si žena na sebe „naplácá“ a pokud je to alespoň trochu vkusné, tak to víceméně vždy vypadá dobře, u zralé pleti to je už trochu o něčem jiném. Do redakce nám nedávno přišel e-mail s dotazem, jak na líčení zralé pleti. Vzhledem k tomu, že náš magazín na on-line seznamce Laskomat.cz chce svým čtenářům vyhovět a dělat jim radost, tak se dnes na toto téma zaměříme.

S věkem nám pochopitelně stárne i pokožka a ztrácí na své elasticitě. V jakémkoliv věku je důležité pokožku patřičně hydratovat a to jak zevnitř, tedy dostatečným příjmem tekutin, tak zvenku – kvalitní hydratační krémy jsou základem jak na den, tak na noc. Neměly bychom zapomínat ani na oční okolí a důkladně jej hydratovat očním krémem.

Před samotnou aplikací makeupu je vhodné pleť připravit podkladovou bází určenou pro zralejší pleť. Báze pomůže vyhladit jemné vrásky a celkově pleť prozářit a připravit na nanesení makeupu. Při výběru makeupu je vhodné preferovat lehčí a ne příliš krycí varianty, protože ty by zbytečně zvýraznily vrásky. Také množství použitého makeupu by mělo být spíše menší, aby pleť nepůsobila ještě starším dojmem.

Co se týče líčení očí, tak u zralé pleti je vhodnější dávat přednost matným očním stínům. Třpytivé stíny jsou sice krásné, ale bohužel zbytečně zvýrazňují vrásky kolem očního okolí. Obecně je lepší se držet klasických tmavších tónů – šedá, hnědá, švestková, béžová, tělová…

Před nanesením očních stínů je lepší použít podkladovou bázi a nechat ji chvilku zaschnout. Pro nanášení stínů je vhodné používat štětce a stíny nanášet postupně všemi směry, aby se dostaly do všech záhybů na očním víčku. Aby oko vyniklo, tak aplikujte světlý stín do vnitřního koutku víčka a směrem k vnějšímu koutku stíny ztmavujte, dosáhne se tak optického prohloubení pohledu. Nezapomeňte ani na dolní linku, kdy v případě, že máte málo řas na spodním víčku, tmavým stínem vymodelujte linku v linii řas – opticky to oko zvýrazní. Samozřejmě použijte řasenku – buď v barvě černé, nebo v přirozenější hnědé. Je také vhodné zvýraznit obočí – stačí jen lehce a to matným, hnědým, očním stínem za pomocí štětce, nebo vatové tyčinky.

Co se týče líčení rtů, tak je fajn použít konturovací tužku, ale vždy ve stejném odstínu, ve kterém bude použita rtěnka. Není vhodné používat tmavé konturovací tužky, nechcete přeci vypadat jako klaun. ;) Konturovací tužkou lze vybarvit celé rty a poté použít kapku lesku, nebo hydratační rtěnku – je jen na vás, co vám více vyhovuje.

A nakonec rozhodně nezapomínejte na tvářenku, která dodá celému vzhledu šťávu. Nanášejte ji pomocí stětce, který je určen na tvářenku, a naneste ji mírně pod lícní kosti směrem nahoru k uším. Zapracujte ji do makeupu a dejte si pozor na okraje přechodu tvářenky a makeupu – vždy zkontrolujte, zda nejsou přechody příliš ostré. Používejte jemnější růžové až béžové tóny, vyvarujte se křiklavým a výrazným barvám.

Takže milé dámy, doufám, že vám tento článek alespoň trochu pomohl a s Laskomatem se budeme těšit na další případné dotazy. ;) 

1 Fotografie
Líčení zralé pleti 1
Další články