Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jak si vybrat správnou řasenku?

Jak si vybrat správnou řasenku?
Foto: Gabriela Pinto
Autor: Markéta

2. březen 2015 22:15

Krásný den milé dámy. Kdo by neznal řasenku a kdo z nás by ji neměl automaticky ve své kosmetické taštičce? Řasenka je základem líčení téměř všech žen a je dennodenně nanášena na naše řasy. Její úkol je jasný – prodloužit a zahustit řasy, pohledu dodat hloubku a nakonec zvětšit a zvýraznit oči. Ne vždy tomu tak ale je. Špatně zvolená řasenka – potažmo kartáček, může být občas problém. Proto se dneska s Laskomatem podíváme řasence na zoubky – nebo (chcete-li) na štětinky? ;)

Řasenka byla vynalezena již v 19. století a od té doby se to s ní a s námi veze. Postupem času se technologie zdokonalovaly a dnes máme na výběr řasenky prodlužující, zahušťující, tvarující, voděodolné… Dále si můžeme vybrat z nepřeberných množství kartáčků, jako například klasický kuželovitý, silikonový, ve tvaru hřebínků, zahnutý, nebo rovný. Jednoduše, jak je libo. Jak se ale mezi těmito tvary vyznat?

Obecně je důležité připomenout, že řasenku dělá kartáček, nikoli obsah řasenky. Mám to osobně odzkoušeno, kdy jsem kombinovala jeden obsah a více kartáčků a opravdu, pokud zvolíte vhodný kartáček, který vám bude sedět, tak máte vyhráno.

Klasický kuželovitý kartáček, který je nejběžnější a nejstarší, je vhodný pro všechny typy řas. Oči pomáhá tvarovat a definovat a je možno ho použít jak na horní, tak na spodní řasy. Problém může vyvstat tehdy, pokud chcete nalíčit jemné řasy ve vnitřních koutcích očí. Tam se s ním může manipulovat trochu hůře a je i vyšší riziko toho, že si umažete oční okolí. Vše se však dá nacvičit. ;)

Objemové kartáčky jsou velké. Tedy s nadsázkou se dá říci, že čím větší kartáček, tím větší objem dodá vašim řasám. Tyto kartáčky mají za úkol řasy obalit větším množstvím řasenky, tedy tak, aby řasy působily opticky hustším - objemnějším dojmem. Neměly by však řasy slepovat. Pak by byl veškerý efekt ztracený. S těmito kartáčky může být opět problém, jako u předchozího kartáčku, tedy trochu horší manipulace.

Kartáček silikonový se dostává v posledních pár letech do popředí. Většinou je menších rozměrů, je tenčí než klasický kartáček a dobře se s ním manipuluje i v hůře dostupných místech. Jeho tvar vypadá většinou jako hřebínek, avšak může samozřejmě vypadat jako kartáček. Řasy pročeše a dokonale oddělí. Skvěle se s ním dostává až k samým kořínkům řas. Řasám nedodá příliš objemu, ale dokáže je opticky prodloužit.

Dle toho, jaké máte řasy a jak je chcete pozměnit, tak volte kartáček. Klidně můžete kombinovat řasenky s různými kartáčky mezi sebou. Nejdříve například prodloužit a po chvíli, než řasenka úplně zaschne, můžete řasy ještě zahustit jiným hřebínkem. Výsledek bude záležet jen na vás a vašem experimentování. Pamatujte ale, že méně je mnohdy více. Tedy na denní líčení zvýrazněte pouze horní řasy a nedávejte příliš barvy. Naopak na večerní líčení můžete přidat, řasy pořádně zvýraznit a dodat na dramatičnosti pohledu. Řasenky nezapomeňte měnit alespoň po třech měsících z hygienických důvodů, protože takový zánět spojivek není žádný labůžo. A ze stejných důvodů si řasenku, pokud možno, s nikým nepůjčujte.

Takže až příště vyrazíte na rande, tak si nezapomeňte dát záležet na svých řasách. Protože oči jsou jedna z věcí, které muže zaujme (když pomineme prsa a zadky :-P ). 

3 Fotografie
Jak si vybrat správnou řasenku? 1
Druhy kartáčků
Druhy kartáčků
Další články