Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jak na on-line seznamování?

Jak na on-line seznamování?
Foto: Don Hankins
Autor: Zuzana K.

1. březen 2015 23:54

Nechcete-li ztrácet čas s těmi, kteří hledají jenom nějaké to pozdvižení nebo případně pomoc s nájmem, měli byste hned od začátku vědět, jak se na on-line seznamce profilovat. Virtuální seznamování je vlastně takové vzájemné oťukávání, při kterém byste se však měli držet pár zásad.

Hlavně bezpečně!

Snad by vás to nikdy ani nenapadlo, ale raději připomínáme, že není úplně vhodné uvádět na vašem profilu příliš mnoho osobních údajů a informací vedoucích k vaší osobě. Základem je přezdívka a klidně také nový e-mail, založený pouze pro tento účel. Snažte se veškerou konverzaci vést přes samotnou seznamku, než někomu sdělíte telefonní číslo a budete později litovat při třiceti zmeškaných hovorech. Telefonní číslo a adresu nikam nepište a sdělujte s velkou opatrností. Podivíny potkáte totiž všude, a seznamka je prostředí, kde jste všem pátrajícícím na očích (i těm nežádoucím, bohužel). Ujistěte se tedy, že jste v bezpečí a sídílíte Skype a další údaje bez vašeho celého jména.

Zapomeňte na „selfies“!

Je to velký internetový hit, který ale na seznamku nepatří. U dam se to dá prominout, ale u pánů je to tabu. Ženy v dotaznících uvádí, že muž, který má jako profilovou fotografii selfie, a ještě k tomu se na ní tváří jako kačer, je hned odradí. Vypadá to totiž tak, že nemá žádné přátele a že je tak trochu zoufalý a osamělý. Nejlépe uděláte, vyberete-li fotografii, která vás nejvíce vystihuje. A selfies o vás může říct leda tak velikost vašeho ega. Rádi lezete po horách? Hrajete golf? Skočili jste s padákem? Chodíte se často bavit s přáteli? Jen se pochlubte! Sdílejte takovou fotku, která o vás na první pohled něco řekne. Že máte společenský život a koníčky. Selfie je out! Když už jsme u těch fotek, doporučíme vám také vyžádat si od lidí aktuální fotku, abyste nebyli překvapeni, kdo přišel na rande s 20ti kily navíc a fotkou starou 10 let.

Ptejte se na správné otázky!

Zjistěte důležité věci hned na začátku, vyhnete se pozdějšímu zklámání. Často hned ze stylu komunikace poznáte, co je druhý zač. Je to chlap, který si ze všeho utahuje a nebo má rád poslední slovo? S takovým byste mohla mít jednou potíže. Narcisové jsou skutečným strašákem! Muži by si zase měli ujasnit, jaké priority panují v životě ženy, se kterou se seznamují. Chce děti? Bydlí ještě s rodiči? O všech věcech je dobré si promluvit a diskutovat životní plány. Shodují se? Ptejte se! Dříve než se potkáte osobně: Kde jsi vyrůstal/a a jaký máš vztah s rodinou? Co tě dokáže rozesmát? Jaké povahové rysy hledáš u svého budoucího partnera? Jaké jsou tvoje největší ambice a cíle? Co je tvým životním snem?

Mějte připravenou úvodní řeč!

A tím myslíme, ať si klidně vytvoříte dokument ve Wordu, který budete jednoduše kopírovat jako zprávu tomu, kdo vás na seznamce zaujme. Není na tom nic špatného, právě naopak! Nejen, že ušetříte čas, ale nad takovou zprávou se budete muset zamyslet a nejspíš do ní vložíte vše důležité. Je potom jednodušší sdělit rovnou vše najednou, než nenacházet ta správná slova v celkovém opojení z nového objevu. Pokud vám daný muž či žena na tento vzkaz odpoví, už se debata může ubírat jakýmkoliv směrem. To už je jen na vás. Jde jen o to říct hned na začátku, co máte na srdci, abyste si rychle vyfiltrovali ty, kteří nemají zájem anebo jsou zkrátka z jiné planety. To se taky občas stává a vy si alespoň ušetříte čas!

Nemusíte odpovídat, pokud nechcete!

Hodně lidí stráví na seznamce více času, než by měli. Ano, tento nástroj má sloužit k tomu, abyste poznali partnera pro život. Pozor ale na plýtvání vašeho času odpovídáním všem – tedy i těm, kteří váš zájem rozhodně nevzbuzují. Odpověď že je slušnost? Ano, v reálném životě možná, ale ne ve virtuální realitě, kde čas jsou peníze. Nemusíte to dělat a nikdo to od vás popravdě ani nečeká, pokud nemáte zájem. Nechte lítost stranou a jestli vás ten namakaný krasavec prostě nezaujme, nedělejte si s tím hlavu a soustřeďte se na profily, které mají podle vás potenciál. A vůbec se nemusíte cítit špatně. Ušetřete se trapného vysvětlování, proč toho či onoho člověka nechcete.

Na rande až po pár vyměněných zprávách

Jste si jisti, že si s tímhle člověkem máte co říct a jedete na stejné vlně? Dokud si nebudete opravdu 100% jisti, nenechte se na rande ukecat a elektronickou konverzaci klidně prodlužujte, dokud se nebudete cítit skutečně sebevědomi a připraveni se s novým objevem potkat osobně. Na první rande běžte pokaždé někam, kde to žije, a kde jsou kolem lidé. Ideální jsou kavárny, kluby, populární restaurace atd. Nechceme z vás dělat paranoidního člověka, ale přeci jen je to tak trochu adrenalin, potkat se s někým novým, a obezřetnost se vyplácí. Ujistěte se, že máte na dosah autobus, na který můžete nasednout, a také nahlašte dobré kamarádce, kam a ským jdete. Telefon mějte vždy nabitý!

On-line seznamka je skvělým způsobem, jak poznat lidi, na které byste možná nikdy v životě nenarazili. Není to skvělé mít možnost využívat tento jednoduchý a velmi populární způsob seznamování? Nezapomeňte však, že elektronická komunikace je jen začátek a důležité je, jak na vás člověk působí ve skutečném životě. Buďte trpěliví! Dejte tomu chvilku a poznejte, zda jste narazili na toho pravého!

Celý tým Laskomat.cz drží při seznamování u nás palce!

1 Fotografie
Jak na on-line seznamování? 1
Další články